Посол Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі в інтерв’ю “Європейській правді” заявив, що Україна та Євросоюз скоро зможуть підписати Угоду про спільний авіаційний простір. За його словами “відкрите небо” можливе до кінця року, якщо Велика Британія в жовтні вийде з ЄС.

“Мої колеги у Брюсселі кажуть, що відразу, щойно відбудеться Brexit, перепони для підписання цієї угоди будуть зняті. Як ви знаєте, підписання було заблоковане через суперечку Іспанії та Великої Британії щодо статусу Гібралтару. Тож коли Британія вийде з Євросоюзу – цієї суперечки всередині ЄС вже не буде.”, – повідомив Мінгареллі.

hug mingarelli
Посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Міністерство інфраструктури України вже довгий час докладає зусиль, для досягнення “відкритого неба” з Європою. В травневому інтерв’ю порталу Liga.net міністр Володимир Омелян заявив: “Усе впирається в питання Гібралтару. Брюссель щиро на нашій стороні. Я перевіряв чи не стирчать там українські вуха – вони там не стирчать.”

Читайте також  Довгий шлях до відкритого неба

Після підписання угода ще має пройти процес ратифікації, тож у разі підписання реально набуде чинності вже наступного року. Як відомо, новий прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив про намір вивести країну з ЄС 31 жовтня з угодою про вихід з ЄС або без неї.

У листопаді 2018 року на Lowcost.ua публікувалася стаття присвячена історії вирішення питання “відкритого неба”. В ній, зокрема, йдеться про те, що наприкінці вересня 2012 року Віце-президент Європейської Комісії Сіім Каллас заявив, що Єврокомісія до 2015 року планує укласти угоди про єдиний авіаційний простір з Україною та низкою сусідніх країн. 28 листопада 2013 року у Вільнюсі відбулося парафування (попереднє підписання договору) Угоди про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС. Проте, заплановане на 5 червня 2014 року, остаточне підписання Угоди було відкладено європейською стороною.

Будьте в курсі усіх новин, акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…