Державна авіаційна служба України (Державіаслужба) видала рішення з безпеки польотів щодо експлуатаційних заходів протидії розповсюдженню інфекції коронавірусу SARS-CoV-2. Дане рішення розміщене на сайті Державіаслужби.

Рішення набрало чинності 2 червня 2020 та застосовується для всіх суб’єктів авіаційної діяльності. Метою прийняття рішення є надання рекомендацій суб’єктам авіаційної діяльності щодо того, як їм досягти безпеки для пасажирів, членів екіпажу та персоналу, зменшуючи ризик передачі COVID-19 в аеропорту та на борту повітряних суден наскільки це можливо.

Прийняттям цього рішення Державіаслужба імплементувала рекомендації, надані Європейським агентством з безпеки польотів (EASA) у «COVID-19 Aviation Health Safety Protocol» від 21.05.2020.

У документі надані наступні поради: 

  • обов’язкове носіння медичних масок для обличчя в аеропорту та в літаку (якщо пасажири не встигли купити маски, аеропорт повинен їх забезпечити)
  • температурний скринінг пасажирів, які відлітають та прибувають в термінал
  • запровадження фізичного дистанціювання (1,5 метра між людьми), посилені гігієнічні процедури
  • вжиття заходів для недопущення утворення черг, зокрема шляхом впровадження мобільної реєстрації, безконтактної посадки, тощо
  • заповнення пасажирами картки щодо ідентифікації, інформації про подорож та контактних даних (картка місцезнаходження пасажира PLC)
  • опитування пасажирів про стан здоров’я перед видачею посадкового талону
  • обмеження прямих контактів з поверхнями та людьми, мінімізація використання аеропортових приміщень
  • збільшення кількості автобусів для доставки пасажирів до літаків
  • проведення посадки пасажирів в літак від останнього ряду до першого, за можливості розсадка пасажирів подалі один від одного
  • більше тут
Читайте також  МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Водночас, Державіаслужба дозволила аеропортам і авіакомпаніям коригувати правила у випадках, коли їх не можна виконати в зв’язку зі специфічними обмеженнями.

Нагадаємо, що внутрішні авіаційні перевезення в Україні відновлено 5 червня, а міжнародні перельоти планують відновити з 15 червня.

Насамкінець зазначимо, що питання обов’язкової 14-ти денної обсервації по прильоту в Україну чи в якусь іншу країну визначається на рівні держав.

Державна авіаційна служба України – центральний орган виконавчої влади України, є уповноваженим органом з питань цивільної авіації, який реалізує державну політику і стратегію розвитку авіації України та здійснює державне регулювання діяльності в галузі цивільної авіації.

Підтримати проект

Автор фото – Lei Jiang

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …