Британська консалтингова компанія Skytrax, яка оцінює авіакомпанії та аеропорти по всьому світу, започаткувала нову оцінку – рейтинг безпеки авіакомпаній стосовно COVID-19. Рейтинг аналізує політику перевізників щодо процедур, впроваджених для припинення поширення коронавірусу.

Першими авіакомпаніями, які отримали новий рейтинг, стали британська British Airways та німецька Lufthansa. Обидві авіакомпанії отримали чотиризірковий рейтинг (з 5 можливих зірок). Рейтинг British Airways базувався на її роботі в Терміналі 5 лондонського аеропорту Хітроу, тоді як Lufthansa оцінювалася за рейсами з Термінала 1 аеропорту Франкфурта-на-Майні.

Вже за кілька днів до них приєдналися грецька авіакомпанія Aegean Airlines та британський лоукост easyJet, які теж отримали 4 зірки. Їх рейтинг визначали за результатами аудиту в аеропортах Афіни та Лондон-Гатвік, відповідно. Skytrax зазначає, що хоча деякі елементи у бюджетних авіакомпаній можуть бути оцінені як погані, наприклад відсутність безкоштовних серветок для рук, санітайзерів тощо. Проте вони не очікують, що ці додаткові засоби надаватимуть лоукости, і це не впливатиме на загальний рейтинг безпеки авіакомпанії.

Колаж від Skytrax

Skytrax оцінила авіакомпанії щодо ефективності та послідовності введених заходів гігієни та безпеки стосовно COVID-19. Вона також оцінює потенційний ризик для пасажирів в аеропорту та в салоні авіалайнера. Незважаючи на те, що компанію критикують за, нібито, змову з авіакомпаніями, коли справа доходить до їх рейтингу, цей рейтинг безпеки стосується речей, занадто суворих, щоб ними маніпулювати.

«Ми вважаємо за важливе показати реальність створюючи результати оцінки безпеки авіакомпаній в умовах пандемії COVID-19 на основі фактичного досвіду подорожей та оцінки. Авіакомпанії переживають найскладніші часи в своїй історії і для них може бути корисною можливість продемонструвати своїм клієнтам високий рівень безпеки шляхом незалежної та професійної оцінки.” – сказав генеральний директор Skytrax Едвард Плейстед.

Критерії оцінки авіакомпаній

Щоб здобути чотири зірки, авіакомпанія повинна дотримуватися високого рівня чистоти на борту своїх літаків, використовуючи такі методи, як УФ-знезараження та масові дезінфекційні процедури. Бортовий кейтерінг також повинен бути адаптований в бік зменшення кількості контактів та посилення заходів безпеки харчових продуктів.

У терміналах аеропортів, в яких працює авіакомпанія, повинна бути впроваджена безконтактна технологія та примусове соціальне дистанціювання під час реєстрації, посадки та прильоту. Ці заходи дають можливості отримати вищий рейтинг.

Стійки самообслуговування в Терміналі 1 аеропорту Франкфурта.

Під час аудиту Skytrax використовує АТФ-тестування – процес швидкого вимірювання мікроорганізмів, що активно розмножуються, для оцінки забруднення на поверхнях з високою кількістю дотиків в аеропорту та кабіні літака. Крім того, компанія проконсультувалася з контрольним списком стандартів безпеки від Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) і рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), щоб скласти власний контрольний список та систему оцінки безпеки.

Чинні обмеження на подорожі дещо заважають аудиту, тому Skytrax планує спочатку створити свої рейтинги безпеки авіакомпаній серед європейських перевізників. Пізніше вона зверне свою увагу авіакомпанії Близького Сходу та Південної Америки. Вже наприкінці року планують розпочати оцінювання в Азії та Північній Америці.

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Київ – Варна — новий напрямок Автолюкс! Квитки від 1513 грн

Автолюкс анонсував новий рейс до моря Київ – Варна з 9 липня! Це перший курортний на…