Державне агентство розвитку туризму України ініціює аудит туристичної сфери. Про це на прес-конференції заявила голова ДАРТ Мар’яна Олеськів. Вона презентувала статистику галузі за 2021 рік та розповіла про плани на 2022-й.
Йдеться про оцінку всієї системи туризму країни. Протягом останніх 30 років ніхто не складав повного переліку туристичних атракцій України та не аналізував проблематики кожної з них окремо та в комплексі з іншими.
“Досі точно невідомо, скільки в Україні природних, історичних, культурних та архітектурних пам’яток, у якому вони стані. Скільки готелів та скільки учасників ринку працює «в тіні», і який це відсоток від загальної кількості? Тому завдання номер один – зібрати весь масив даних у зручному форматі, і таким чином ідентифікувати відправну точку розвитку. Завдання номер два – сформувати стратегію та втілювати цілі, визначені нею”, – повідомляють у ДАРТ.
Ще одна мета ДАРТ на 2022 рік – спонукати українців частіше подорожувати власною країною, а також збільшити кількість іноземних туристів. “Ми розуміємо, що такі міста, як Одеса, Київ, Львів є цікавими для туристів. Але щоб спонукати мандрівників затримуватися в країні довше і залишали більше коштів, маємо їм запропонувати щось більше. Приїхавши у якусь локацію чи місто, турист має зацікавитися і подорожувати усім регіоном”, – переконані в агентстві.
Команда ДАРТ проаналізувала всі регіони і визначила з-поміж них пріоритетні. Згідно з дослідженнями, проведеними у 2021 році, найбільший потенціал у цьому плані мають південні, західні області та центральна частина країни.
Щоб туристам було комфортно подорожувати, держава активно інвестує в розвиток інфраструктури. В планах на 2022 рік:
💡 Зверніть увагу: Путівники по регіонах та цікавих місцях України
Окрему увагу в ДАРТ планують приділити культурним та природним пам’яткам. Так у 2022 році в рамках програми «Велика реставрація», яка передбачає ремонт пам’яток культурної спадщини (зокрема замків, фортець, палаців та паркових комплексів), планують реалізувати 100 нових проектів і витратити на це 3 млрд грн.
Відновлюватимуть і деякі національні парки. Там з’явиться інфраструктура для туристів: території для кемпінгів, паркомісця, облаштовані туристичні маршрути. Передусім зміни торкнуться НПП «Святі Гори» в Донецькій області, НПП «Подільські Товтри» у Хмельницькій області, НПП «Карпатський» на території Івано-Франківської області, Карпатський біосферний заповідник у Закарпатській області, НПП «Голосіївський» у Києві.
Підтримати проектПідпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!
В яких поїздах УЗ можна комфортно подорожувати влітку з кондиціонерами. З огляду на літній період…
Відсьогодні, з 00:00 17 липня, наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків…
УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкладі…
Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних ліній з України до Кишинева…
Укрзалізниця прискорить популярний міжнародний потяг із Києва до Варшави з 9 червня, а також рейсів…
Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило прийом…