Щоб відвідати острів Комодо в Індонезії, туристам доведеться заплатити близько тисячі доларів. Міністерство охорони навколишнього середовища та влада острову вирішили змінити правила в’їзду, щоб зберегти популяцію комодських драконів. 

Відтепер потрапити на острів можна буде за спеціальними абонементами. Звичайний абонемент дасть можливість відвідувати всі острови в національному парку, де мешкають найбільші ящірки в світі. А для того, щоб відвідати сам острів Комодо та національний парк, доведеться придбати преміум-абонемент. 

Вартість абонемента становитиме близько тисячі доларів. 

Таким чином влада Індонезії намагається захистити комодських варанів від вимирання. За словами губернатора Комодо Віктора Бунгтілу Лайскодата, наплив туристів заважає процесам спаровування та вилуплення дитинчат драконів. 

Читайте також  Літаком з дитиною. Правила та лайфхаки авіаперельотів з малюками

У липні влада Індонезії оголосила про те, що острів закриють. Адже, оскільки на даний час в’їзд на острів коштує лише 10 доларів, потік відвідувачів збільшився до 176 тисяч осіб (проти 44 тисяч 10 років тому). 

До такого рішення владу підштовхнули також випадки викрадення комодських варанів. У квітні цього року поліція у Західній Яві викрила контрабандистів, які незаконно викрали і вивезли щонайменше 41 дракона. Вартість одного варана на чорному ринку становить від 35 до 50 тисяч доларів. 

У зв’язку з цим правила відвідування острову стали більш жорсткими. Це торкнеться також руху круїзних лайнерів. Окрім того, планують обмежити кількість людей, що проживають на острові. А тих, хто залишиться, обіцяють залучити до процесу збереження варанів. 

Острів Комодо в Індонезії відомий національним парком, який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дракони, які тут мешкають, виростають до 3 метрів в довжину, а вага їхня може досягати 150 кілограмів. Це найбільші ящірки в світі, їх зуби дуже гострі, а укус отруйний. Щоб наїстись, комодському дракону потрібно до 80 кілограмів м’яса. 

Фото: mikeselsewhere, crissouli, Bryn Pinzgauer, Mongabay

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

 

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

SkyUp Airlines оптимізує внутрішню мережу: замість восьми напрямків п’ять!

Українська авіакомпанія SkyUp Airlines оптимізує внутрішню мережу – замість восьми н…