Кабінет Міністрів України вніс зміни до “карантинної” постанови №1236, які передбачають посилення правил для пасажирських перевезень у регіонах, де встановили “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідеміологічної безпеки. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.
Відповідно до останніх змін, з 21 жовтня міжрегіональні автобусні, залізничні та авіаційні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епідеміологічної безпеки будуть дозволені за умови наявності в усіх пасажирів, водіїв чи екіпажу авіатранспорту сертифікату про вакцинацію, одужання або негативного результату ПЛР-тестування/антиген тест.
Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення. Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.
❗ Отож, міжрегіональні перевезення пасажирів будуть дозволені за умови наявності одного із цих документів:
- документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки
- міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Дія
- негативного результату ПЛР-тесту або антиген тест (чинний 72 години)
Відповіді на поширенні запитання від МОЗ України:
Чи можуть ті, хто перехворів використати в транспорті COVID-сертифікат про одужання?
COVID-сертифікат на підставі одужання передбачений в додатку “Дія” та наразі перебуває на етапі тестування. Коли він стане доступним для користувачів “Дії”, тоді його можна буде використовувати для того, щоб скористатись громадським транспортом для поїздок між регіонами. Діяти такий COVID-сертифікат буде 180 днів.
Чи можна отримати паперову довідку про перенесену хворобу?
Отримання паперової довідки наразі не передбачено. Громадяни зможуть використати такий COVID-сертифікат в “Дії”, коли він стане доступним.
Чи можна показати сертифікат в Дії?
Так, для поїздок між областями можна показати цифровий сертифікат в додатку “Дія”. Підходить як “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання першої дози), так і “зелений” внутрішній COVID-сертифікат (про отримання повного курсу вакцинації).
Якщо я маю протипоказання до щеплення, чи можу я показувати таку довідку для міжрегіональних поїздок?
Наразі не існує затвердженої форми довідки про протипокази до вакцинації проти COVID-19. Водночас, наголошуємо, що осіб, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення в Україні менше 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації.Наразі громадяни можуть зробити ПЛР-тест або експрес-тест на COVID-19 та використати його у поїздках між регіонами.
Де можна взяти довідку про отримання першої дози вакцини?
Паперову довідку про отримання першої дози вакцини проти COVID-19 може видати лікар, який проводив щеплення. Йдеться про форму 063-О. Її також можна використати для поїздок міжрегіональним транспортом. Якщо у вас залишились ще питання, пишіть в коментарях — будемо раді на них відповісти.
Нагадаємо, що нещодавно в Мінцифрі анонсували три типи внутрішніх сертифікатів – жовтий, зелений та про одужання.
Автор фото – Юра Танчин
Підтримати проектБудьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!