Убер (Uber) – система, яка наробила багато шуму у світі і якою уже користуються мільйони пасажирів. По суті це революція у міських перевезеннях, Uber іноді навіть називають “вбивцею таксі”. Сьогодні Uber офіційно стартував в Україні, для початку у Києві, далі планується ще декілька міст (зовсім скоро Львів, Одеса, Дніпропетровськ, Харків…).
Сервіс уже працює в 75 країнах та понад 450 містах. Діяльність сервісу викликала конфліктні ситуації і протести у багатьох країнах, включаючи Францію, Німеччину, Італію, Нідерланди, Іспанію. У деяких країнах компанія Uber отримувала штрафи, в інших заборонялися деякі або всі її послуги. Проблема пов’язана з невідповідністю правил сервісу законодавству в ряді європейських країн (найчастіше, відсутність належних ліцензій на надання послуг перевезення пасажирів), а також із заниженими тарифами.

Детальніше про Uber

По суті Uber це програма, яку потрібно завантажити на смартфон, зареєструватись та попередньо ввести данні платіжної картки (дебетової або кредитної). Далі процес виклику машини відбувається у кілька натискань на смартфоні: вказується місце подачі та кінцева адреса.
У бізнес-моделі Uber відсутня передача готівки або оплата карткою в терміналі в авто. Гроші автоматично списуються з картки пасажира відразу по завершенні поїздки та поступають на рахунок компанії UBER, яка через деякий час виплачує їх водіям утримавши комісію до 25%.
Інтерфейс програми чимось подібний до уже відомих українцям додатків UKLON та TapTaxi, проте «свою» та інші UBER машини клієнт може побачити на карті в режимі онлайн, існує система рейтингу водіїв та пасажирів і … ніякої готівки!

Читайте також  Гданськ з Франківська та Києва - від 46€ з МАУ!
Іншою відмінністю є те, що Uber-авто це не таксі в прямому розумінні. Немає шашечок, брендування. Компанія дуже відповідально відноситься до формування автопарку, тому в системі не буде 20-річних авто з сумнівним технічним станом. На даний момент з системою можуть працювати водії, автомобілі яких не старші за 8 років та виключно певних моделей. Повний список моделей доступний за посиланням. Як бачите там немає ВАЗ та Ланосів, що уже приємно.

Інтерфейс додатка UBER для IOS
Інтерфейс додатка UBER для IOS

Тарифи (Київ):

Заявлені тарифи для столиці виглядають наступним чином:
Базовий тариф 25 гривень, далі 4,5 грн за кілометр і 40 копійок за хвилину.

Зареєструватись в Uber та отримати безкоштовну поїздку

Безпека клієнтів та водіїв:

Перед поїздкою:

При замовленні поїздки через додаток Uber система з’єднує користувача з найближчим до нього водієм. Клієнт не може обрати конкретного водія.
Поїздки не є анонімними. Як тільки система приймає запит на поїздку, користувач отримує велику кількість інформації про водія, в тому числі ім’я, фото, номер і марку машини, а також рейтинг.
Крім того, користувач завжди може зв’язатися з водієм безпосередньо через додаток.

Uber - треккінг Вашого авто
Uber – треккінг Вашого авто

Під час поїздки:

Місце знаходження автомобіля оновлюється в додатку в режимі реального часу. Користувачі знають, де вони знаходяться в кожен момент поїздки.
Користувачі можуть відправити своїм близьким посилання на маршрут своєї поїздки з можливістю спостерігати за пересуванням автомобіля в режимі реального часу, а також з інформацією про очікуваний час прибуття.
Оплата за поїздки здійснюється автоматично – вартість списується з банківської карти, прив’язаною до додатка. Це дозволяє знизити ризик суперечок з приводу вартості поїздки, позбавляє від необхідності носити готівку і виключає можливість несплати поїздки. Безготівкова оплата є суттєвою перевагою для водіїв-партнерів: наявність великих сум готівки робить їх потенційною мішенню для зловмисників.
Технологія GPS дозволяє оцінити ефективність обраного маршруту для кожної поїздки. Це мотивує водіїв більш відповідально вибирати маршрут і істотно підвищує якість сервісу.

Після поїздки:

Система рейтингів. Клієнти і водії ставлять один одному оцінки  після кожної поїздки і можуть залишити відгук з коментарями.
Ефективна служба підтримки. У разі, якщо у клієнтів або водіїв виникають питання щодо деталей поїздки або щодо роботи сервісу в цілому, вони можуть звернутися до служби підтримки, яка завжди готова надати необхідну інформацію.

Веб-версія Uber з статистикою поїздок та платежів
Веб-версія Uber з статистикою поїздок та платежів

Вимоги до водіїв

Перед початком роботи з системою усі водії повинні надати довідку про несудимість та підтвердження реєстрації як суб’єкт підприємницької діяльності. Водії можуть не реєструватись як СПД, і працювати з посередниками, але комісія системи (UBER+посередник буде вища). Таким чином система спонукає водіїв формалізовуватись та сплачувати єдиний податок.

Читайте також  Грузія з Києва взимку усього за 88€ туди-назад!

Переваги Убера

  • авто, яке надає послуги таксі в рамках сервісу, не обладнуються «шашечками»;
  • вартість поїздки у більшості випадків менша за аналогічну поїздку у класичному таксі;
  • водії максимально професійні, забезпечують затишок і безпеку для пасажирів;
  • оплата проводиться онлайн через банківську карту, що забезпечує повну прозорість розрахунків.

Види Убер:

У світі існує декілька різновидностей Uber. В Україні запускається поки варіант Uber X, наступним може стати Uber Pool
– Uber X – автомобілі економ та середньої категорії;
– Uber Black – преміальний сервіс, дозволяє замовляти авто S класу (Mercedes, Audi…) та лімузини;
– Uber Pool – сервіс спільних поїздок,  коли в машині Ви можете їхати не сам, а з попутниками. Це суттєво здешевлює поїздку;
– Uber SUV – сервіс замовлення позашляховиків преміум класу;
– Uber Taxi – сервіс замовлення сертифікованих таксі (з шашечками).

Цікаво, що існує пряма залежність між роботою Uber в містах та скороченням кількості випадків водіння в нетверезому вигляді. За оцінками дослідників з університету Temple University, доступність додатка Uber в різних містах Каліфорнії знизила кількість смертельних випадків, пов’язаних з водінням у нетверезому стані, приблизно на 5%.

Як зареєструватись?

При першій реєстрації Uber пропонує одну безкоштовну поїздку (вартістю 70 грн). Після переходу за посиланням потрібно ввести реєстраційні та фінансові данні (номер банківської карти) та завантажити додаток у свій мобільний.

Зареєструватись в Uber та отримати безкоштовну поїздку

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи групу Вконтакте або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Uber відновив роботу в Києві та почав працювати в Луцьку, Рівному та Хмельницькому

Сервіс для пошуку, виклику та оплати таксі Uber відновив роботу у Києві, а також запустив …