Кабінет Міністрів України запровадив вимогу щодо обов’язкової наявності в іноземців негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 для в’їзду в Україну. Громадяни України, які повертаються із закордону, також будуть змушені проходити тестування або перебувати на самоізоляції. Про це свідчить постанова КМУ від 22 березня 2021 року № 230.

На початку квітня Уряд вніс зміни в цю постанову, чим в незначній мірі полегшив умови перетину українського кордону для громадян України, а також скасував необхідність наявності негативного ПЛР-тесту для іноземців та осіб без громадянства віком до 12 років.

Отож, відтепер іноземні громадяни зможуть потрапити в Україну за умови наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19, який проведено не більш ніж за 72 години до перетину державного кордону, а також полісу страхування. У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Громадяни України, які повертаються із закордону, незалежно від того в якій зоні МОЗ знаходиться країна походження, підлягають самоізоляції/обсервації протягом 14 днів у зв’язку з перетином державного кордону (шляхом встановлення та активації мобільного додатку “Дій Вдома“). Для звільнення від самоізоляції вимагатимуть негативний результат ПЛР-тестування, який проведено не більш ніж за 72 годин до перетину державного кордону. Існує можливість дострокового припинення самоізоляції після проходження тестування в Україні.

💡 Про спрощення в’їзду для вакцинованих осіб, осіб з паспортами вакцинації, тощо в новій постанові КМУ ніякої інформації немає. І це сумно.

Не підлягають самоізоляції громадяни України, які перетинають державний кордон, крім таких громадян, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

  • громадяни України, які не досягли 12 років
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад
  • громадяни України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації
  • громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону
  • громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором

❗ Також виключено норму формування Міністерством охорони здоров’я переліку держав із значним поширенням COVID-19, що в свою чергу впливало на самоізоляцію осіб.

Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, будуть зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома”. У разі неможливості встановлення мобільного додатка громадянин України підлягає обсервації.

Посадові особи Державної прикордонної служби будуть перевіряти встановлення мобільного додатка громадянами України під час перетину ними державного кордону або особами під час перетину ними контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та
м. Севастополя та виїзду з них.

➡ Розяснення від Державної прикордонної служби України.

Матеріал оновлюється!

Фото – United Nations COVID-19 Response

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Новий потяг Київ – Братислава вже в грудні

Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братисл…