Українські туристи можуть відвідувати Чорногорію. Проте лише авіатранспортом та автотранспортом транзитом через Угорщину та Хорватію. Наразі існує також ряд правил, з якими слід ознайомитись перш ніж планувати поїздку.

В Чорногорії вдруге оголошено епідемію, і у багатьох українських ЗМІ почала з’являтися інформація про те, що громадянам України закрита можливість перетину кордону на автотрансопрті і єдиним способом потрапити до цієї Балканськської країни тільки авіатранспортом. Проте, консул Посольства України в Чорногорії Михайло Шматов повідомив, що для українців доступний зелений коридор в Чорногорію через Угорщину та Хорватію. В‘їзд з Боснії та Албанії лише за умови наявності тестів, з Сербії транзит заборонено.

“Шановні, ну дуже прошу не робити такі «голосні» заголовки новин. Як ми зазначили на інтерактивній карті МЗС, доступний зелений коридор з України в Чорногорію через Угорщину та Хорватію. В‘їзд з Боснії та Албанії за умови наявності тестів, з Сербії заборонено. Я бачу, що в правилах постійно акцентується на повітряному сполученні, але ключове, що на машині можна, ніхто не забороняє.”, – написав Мийхайло Шматов.

Обмежувальні заходи посилено у зв’язку з повторною епідемією коронавірусу у Чорногорії, про яку оголосили 21 липня. Станом на сьогодні загальна кількість активних випадків COVID-19 у Чорногорії становить 1920. За останню добу зафіксовано 98 нових випадків.

Читайте також  Румунія дозволила транзит: є можливість поїхати в Болгарію, Туреччину та на Балкани!

При подорожах авіатранспортом, туристичний оператор повинен забезпечити температурний скринінг пасажирам перед посадкою в аеропорту. Людям з підвищеною температурою сідати на літак заборонено. Туроператори також мають подбати про дотримання мандрівниками всіх протиепідемічних заходів та екскурсійної програми.

Готелі, які приймають туристів, повинні надати письмове підтвердження щодо неухильного дотримання протиепідемічних заходів та визначити контактну особу з лікарем або епідеміологом у разі виникнення у гостей симптомів Сovid-19.

Після перетину кордону та прибуття до Чорногорії, кожен турист має отримати інформаційну довідку з рекомендаціями Інституту громадського здоров’я щодо запобігання поширення Covid-19.

До таких заходів належать:

  1. Носіння захисних масок на відкритому повітрі та в приміщення на всій території Чорногорії, за винятком пляжів та національних парків. Правило є обов’язковим для всіх, включно з дітьми від 7 років.
  2. Збір людей по всій країні обмежений до 40 осіб на відкритих майданчиках та 20 в приміщеннях.
  3. Обов’язковим є дотримання соціальної дистанції не менш ніж у 2 метри.
  4. Продовжено заборону на відвідування дискотек, нічних клубів, пляжних барів, концертів, святкування днів народження та інших урочистостей тощо.

Детальніше із довідкою можна ознайомитись тут.

Додатково розроблено рекомендації:

  • Щодо правил перебування на територіях готелів/хостелів/апартаментів тощо –  https://tinyurl.com/ybynmnoo
  • Щодо перебування в закладах громадського харчування – https://cutt.ly/LaMWEPd
  • Щодо експлуатації басейнів, аквапарків, оздоровчих центрів, СПА тощо – https://cutt.ly/QaMWAat
  • Щодо роботи таксі, громадського транспорту, автопрокату – https://cutt.ly/IaMWJrP

Фото: Pretty Wild World

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

 

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

З 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків призовного віку

Відсьогодні, з 00:00 17 липня, наявність військово-облікового документа при перетині кордо…