Голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак на етері одного з українських телевізійних каналів повідомив, що в підприємства є великий амбітний проєкт запуску швидкісних потягів до 300-350 км/год. Про це інформує прес-служба УЗ.

Наразі цей амбітний проєкт обговорюється і вже є зацікавлені учасники. Жмак навіть назвав перспективні напрямки, серед яких Київ Львів, Київ Харків, Київ Одеса.

Очільник УЗ також повідомив, що для реалізації проєкту потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході.

Жмак зазначив, що концесія – це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів. І першим кроком має стати концесія вокзалів.

«Наразі ми говоримо про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів», – зауважив Володимир Жмак.

В УЗ передбачають, що концесія залізничних вокзалів дозволить перетворити їх на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів.

«Для пасажирів і для Укрзалізниці на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків. Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр», – резюмував Володимир Жмак.

А ми нагадаємо, що 22 лютого 2018 року Міністерство інфраструктури України на чолі з Володимиром Омеляном анонсувало намір реалізувати Hyperloop в Україні, однак у вересні 2019 року теперішній міністр Владислав Криклій назвав цю ідею абсурдною.

Автор фото Мар’ян Блан | @marjanblan

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Квитки на потяг Мукачево – Кошице доступні для бронювання онлайн!

В онлайн-системі бронювання Укрзалізниці з’явилися квитки на ще один міжнародний рей…