Укрзалізниця відреагувала на резонансну тему купе/вагонів для жінок та анонсувала посилення безпекових заходів у пасажирських потягах. Зокрема, компанія розглядає можливість запровадження жіночих купе. Про це повідомляє прес-служба перевізника.

На першому етапі послугу з купівлі квитків у жіночі купе буде доступна тільки у мобільному застосунку на потяги дальнього слідування. Нововведення тестуватимуться впродовж декількох місяців, після чого буде прийняте рішення про доцільність масштабування, яке буде залежати від реального попиту та відгуків. В УЗ нагадують, що у 2010 році компанія вже запроваджувала таку послугу, але вона не користувалася попитом.

«Безпека українців — незалежно від гендеру — є нашим фундаментальним пріоритетом, особливо в період повномасштабної війни. Наші залізничники уважно вивчили світовий досвід, адже жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі. Ми віримо в комплекс заходів, де тривожні кнопки та сигналізація в купе, відеоспостереження, посилене патрулювання і невідворотне покарання за будь-який доведений прояв домагань відіграватимуть ключову роль у викоріненні цього явища. Тому поточне рішення залізниці — допомогти жінкам почуватися комфортніше та безпечніше за допомогою комплексу заходів, одним з яких стане «пілот» з жіночими купе. Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Поряд з цим в УЗ зазначають, що вони працюють над комплексним підвищенням безпеки поїздок: усі нові та модернізовані вагони (15% вагонів у активному використанні) оснащені камерами відеоспостереження та кнопками виклику провідника.

Нагадаємо, що тема окремих купе для жінок виникає час від часу, а напевно найгучніший випадок стався влітку 2020 року в потязі Київ – Маріуполь. Нова дискусій виникла цього місяця в твіттері. Згодом на сайті КМУ зареєстрували петицію про запровадження окремих вагонів для жінок та чоловіків в потягах УЗ.

На сьогоднішній день вагони чи купе в залізничному транспорті призначені виключно для жінок доступні в декількох Азійських та Близькосхідних країнах:

  • Японія: у деяких поїздах існують “жіночі вагони” або “резервовані вагони для жінок”, особливо в час пік. Вони призначені для забезпечення безпеки та комфорту жінок під час подорожі.
  • Індія: в деяких поїздах є вагони або купе, які призначені тільки для жінок, зокрема “жіночі купе”. Це робиться з метою створення безпечного середовища для жінок, особливо під час довгих нічних поїздок.
  • Іран: деякі поїзди мають розділені вагони для жінок і чоловіків. Це дозволяє жінкам подорожувати з більшою конфіденційністю та забезпечує їх безпеку.
  • ОАЕ: у Дубаї є вагони для жінок у метро. Це спеціально виділені вагони, де жінкам надається можливість подорожувати в більш комфортних умовах.
Підтримати проект

Будьте в курсі наших новин:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …