Дивились фільм “Звільніть Віллі” чи може читали “Мобі Діка” в дитинстві? Тоді у вас також є мрія – побачити справжнього кита. Так званий Whale watching, який полягає у спостеріганні за китами та дельфінами в природньому середовищі, набирає сьогодні дедалі більшу популярність. Ми зробили підбірку місць, де можна подивитись на китів. Причому, в деяких із них можна навіть поплавати разом з морськими гігантами.
З липня по листопад у Полінезійські води заходить безліч китів. Тут вони народжують потомство та залишаються до тих пір, поки їхні дітлахи не підростуть.
Тому під час водних прогулянок туристи частенько бачать ігри китів, які б’ють плавниками по воді, вистрибують, пускають фонтани.
Доволі близько кити підходять до островів Таїті, Муреї, Бора-Бора. Тонга, Вануату та інших. Цей період, звичайно, є піком різноманітних екскурсій.
В мережі ви зможете знайти безліч різноманітних турів до Французької Полінезії, які включають в себе екскурсії до місць, де можна побачити китів. Коштують такі тури в середньому від 3 тисяч доларів.
Ціна одноразової екскурсії вже на місці складає від 50-100 доларів.
А якщо захочете поплавати з китами та іншими морськими жителями, то і таку послугу вам запропонують. Правда, для цього доведеться пройти кілька практичних та теоретичних занять. Весь пакет коштує приблизно 500 євро.
Звичайно, Полінезія не найдешевше місце для «китових оглядин». Проте в деяких інших туристичних місцях також водяться ці морські гіганти.
Недарма у Херманусі є професія китового глашатая – людини, яка голосно сповіщає гостей про прибуття китів. Окремі види живуть у цьому містечку біля Кейптауна протягом цілого року, а найбільші перебувають з травня по грудень.
Є ще один вид – південні гладкі кити, яких зустрічають справжнім фестивалем у вересні.
Екскурсія до Хермануса від Кейптауна обійдеться вам в суму від 100 доларів. «Китовий катер» при цьому оплачується окремо, ціна його складає близько 80-90 доларів. Зазвичай такі екскурсії включають обід та екскурсію виноробнями Хермануса з дегустацією.
Між островами Тенерифе та Ла Гомера (Біскайський залив) – найвищі шанси побачити сірих та чорних дельфінів, фінвалу та біскайського кита. Тревел-блогери також відзначають, що саме тут «while watching» є найдешевшим. Ціна кількагодинного туру становить від 20 євро.
Шанси побачити кита на Азорських островах складають близько 90%. До їх берегів припливають косатки, кашалоти, фінвали та сині кити.
З червня по жовтень можна не лише спостерігати за китами, а й поплавати з ними. Найкраще місце для дайвінгу – острів Піку біля села Пунто Топо. Саме тут дуже багатий підводний світ, а оскільки дайвінг та риболовля поблизу Піку були досить довго заборонені, природа тут має первозданний вигляд.
Ціни на екскурсії стартують від 30 євро, а можливість поплавати з китами та скатами – від 50-60 євро.
На південному узбережжі Шрі-Ланки, від Велигама до Тангале, «китові тури» є популярними вже давно. Головний порт, з якого туристи виходять спостерігати за китами – Мірісса. Тут водяться сині кити, вони не утворюють стад і тримаються поодинці. Це створює деяку складність при спостереженні за ними.
Проте для того, щоб побачити більше китів та дельфінів, краще вийти у відкритий океан.
Вартість «китових турів» на Шрі-Ланці стартує від 4 тисяч рупій (близько 60 доларів).
Під час екскурсій можна побачити не лише синього кита, але й сейвала, горбатого кита, полосатиків, кашалотів та різні види дельфінів.
Спостерігати за китами в Норвегії можна цілий рік. Взимку їх видно навіть з берегу. Для цього необхідно дістатись на архіпелаг Вестеролен, в місто Анденес.
Вартість турів на «китове сафарі» складає близько 150 євро. Екскурсія триває близько 4 годин.
З середини травня до середини вересня в Ісландії можна спостерігати за китами. Місцеві жителі активно використовують те, що до берегів постійно припливають сині кити, білухи, полосатики та біломорді кити. Тому навіть рибацькі шхуни в них переобладнані на туристичні катери.
Екскурсійні тури в Ісландії проводяться круглий рік. Вартість їх складає 65-90 євро.
Додаткові враження можна отримати в Музеї китів у Рейк’явік. Це єдиний в світі музей, присвячений китам. Тут представлені інтерактивні панелі, голограми, моделі цих тварин в натуральну величину. Можна навіть віртуально поплавати з китами. Стандартний квиток коштує 22 євро.
Фото: Wanderlust, Pierre Lesage, Philippe Glairant, makespain, usplankatours, Sofie Kenens, The Lyngen Outdoor Center, Guide to Iceland, Extreme Iceland
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!
Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братиславою. Про це повідомляє…
Український перевізник Autolux анонсував розпродаж квитків до Польщу зі знижкою до 50%! Вартість квитків стартує…
Польський залізничний перевізник SKPL Cargo подав заявку до управління залізничного транспорту Польщі на запуск міжнародного…
FlixBus оголосив про запуск нового маршруту з Києва до Мюнхена. Також компанія повідомила про нове…
Геловін (Halloween) – це пора таємничості, карнавальних костюмів і атмосферних подій для всієї родини. Проте…
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…