Категорії: Путівники

Куди поїхати восени в Україні: 11 яскравих локацій для відпочинку.

Відпочинок восени – ідеальне рішення як для любителів активного дозвілля, так і для тих, хто хоче спокійно насолодитися красою природи. Є багато різноманітних турів з походами в гори, рафтингом, дайвінгом, екскурсіями найвідомішими визначними пам’ятками.
Щоб добре провести час відпустки або відпочити на вихідних, необхідно заздалегідь все спланувати. Отже, якщо ви не знаєте куди поїхати восени в Україні, ознайомтеся з описами найкращих місць в нашій країні для відпочинку в період оксамитового сезону.

Умань, Софіївський Парк

Де відпочити у вересні? Звичайно ж в Умані, тому що саме в цей час знаменитий Софіївський парк перетворюється на дивовижне полотно з розмаїттям фарб. Щороку сюди приїжджають близько 500 тисяч чоловік, щоб побачити шедевр садово-паркового мистецтва. Екскурсія до Софіївського парку – це поїздка на увесь день!

Дендрологічний парк «Софіївка» був закладений графом Потоцьким у 1796 році. Це був подарунок на іменини його дружини Софії. Зараз площа території парку становить більше 170 га. Тут можна знайти болотний кипарис, ліани, ліщину, ялини, тюльпанове дерево та інші рослини.

Чим можна зайнятися в Софіївці восени:
• поблукайте доглянутими алеями, по яким колись ходили Тарас Шевченко, Володимир Сосюра, Іван Котляревський;
• зробіть фото на тлі 18-метрового фонтану «Змія», Нижнього озера, біля Павільйону Флори;
• покататися підземною річкою Ахеронт;
• влаштуйте пікнік на газоні у північній частині парку;
• роздивіться статуї Еврипіда, Венери, Амура, Паріса.

Втім, осінь гарна і для міських прогулянок. А в цікавій компанії і під захоплюючі історії така прогулянка стає ще й дуже емоційною. Екскурсія, яка не залишила ще нікого байдужим «Херсон де Масон» розповість Вам маловідомі факти з історії міста, про його правителів та етап життя міста у період його найбільшого розквіту.

Софіївський Парк в Умані
Софіївський Парк в Умані
Софіївський Парк в Умані

Актівський каньйон

Актівський каньйон називають Долиною Диявола через унікальні високі скелі та річку під назвою Мертвовод. Одна з легенд говорить, що саме цією річкою скіфи відправляли своїх правителів в останню путь. Висота скель досягає 50 метрів, а сама ущелина займає близько 3 кілометрів в довжину. Однак є ще й малий Арбузинський каньйон з валунами і гранітними скелями. Щоб не заплутатися в маршруті і не проґавити шикарні пейзажі, краще скористатися послугами гідів.

Що робити в Актівському каньйоні:

• влаштувати тематичну фотосесію або просто сфотографуватися на тлі унікальних скель, які мають такі ж геолого-ландшафтні характеристики, як і Великий каньйон у США;
• влаштувати пікнік і послухати розповіді та легенди про виникнення цього природного дива;
• розміститися для ночівлі і зустріти схід сонця;
• поспостерігати за мешканцями долини: черепахами, яструбами, дикими кабанами, фазанами тощо;
• зайнятися скелелазінням;
• насолодитися чудовим краєвидом.
На шляху до каньйону розташований Трикратський ліс, в який можна заїхати, щоб подивитися на 200-літні дуби, сірих чапель і порибалити на озері. У лісі протікає річка Арбузинка, через яку перекинуто багато містків. Це місце дуже полюбляють туристи, однак через значні розміри території (близько 250 га) великого скупчення людей тут не буває.

Актівський каньйон
Актівський каньйон
Актівський каньйон

Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія-Нова був заснований у 1828 році. Сьогодні він займає близько 33 тис. га землі, на якій мешкають більше 1150 видів членистоногих, 18 видів ссавців, гніздяться 107 видів птахів. Також тут можна помітити рослини, занесені до Червоної книги: ковила Лессінга, тюльпан Шренка, карагана скіфська та інші.

Що ж подивитися в заповіднику:

• відвідати зоопарк – багато тварин тут знаходяться до того моменту, поки не зміцніють. Коли вони готові до самостійного життя, їх випускають на волю в степ до колоній представників свого виду. Тут можна побачити черепах, мандаринок, казарок білощоких, журавлів степових, павичів тощо. Ватуссі, альпак, поні, коней, зебр та інших ссавців тримають в зоопарку в окремих вольєрах;
• прогулятися біля водойми – огарі, лебеді та інші пернаті полюбляють плавати у місцевому ставку. Щоб побачити більше різних птахів, варто приїжджати у період похолодань (жовтень-листопад). Постійні мешканці водойми не бояться людей і охоче виходять прогулятися на берег, де пернатих можна роздивитися у повній красі;
• вирушити на сафарі. В Асканії-Нова є можливість покататися на мікроавтобусі степом і зблизька подивитися на оленів, верблюдів, гаялів, бізонів тощо;
• відвідати дендропарк – сад з безліччю чагарників і дерев. Варто дотримуватися умов відвідування дендропарку, адже за порядком тут стежать єгері.

Заповідник знаходиться на відстані 140 км від Херсона. Туристи можуть приїхати автобусом, машиною, потягом і оселитися на вихідні у місті. Херсон – це унікальне місце з цікавою історією, яка починається з побудови у 1778 році укріплення за наказом Катерини ІІ. Щоб дізнатися які екскурсії проводяться у місті, необхідно перейти на сторінку турів Херсоном від центру туризму ХерсON.

Асканія-Нова
Асканія-Нова
Асканія-Нова

Шато Трубецького

Виноробне господарство Трубецького – єдине історичне шато в Україні. Знаходиться воно в Херсонській області, в селищі Веселе. Перші виноградники були висаджені на території ще у 1896 році. Через 4 роки вино виробництва графа Трубецького завойовує гран-прі на міжнародній виставці в Парижі. За весь час існування шато марочні вина були удостоєні багатьох нагород, адже вони виробляються на 100% з винограду, який вирощується на власних виноградниках.

Що робити в шато:
• побувати у винних погребах і продегустувати вино;
• відвідати магазин на території виноробні і придбати якісне вино безпосередньо від виробника;
• зупинитися в готелі, щоб перейнятися атмосферою шато;
• отримати насолоду від чудового виду з оглядового майданчика;
• сфотографуватися на тлі історичної будівлі з вежею.

Шато Трубецького
Шато Трубецького
Шато Трубецького

Кам’янець-Подільський

Туристи приїжджають в Кам’янець-Подільський, щоб побачити унікальну архітектуру. Тут збереглася середньовічна фортеця, яка, ймовірно, існувала ще за часів Київської Русі. Перші відомості про неї з’явилися в документах князя Юрія Коріятовича у 1374 році.

Що подивитися в Кам’янець-Подільському окрім фортеці:

Олександро-Невський православний собор;
• ратушу з вежею і механічним годинником;
• Турецький та Новопланівський мости;
• костел Святих архангелів Петра і Павла;
• башту Стефана Баторія;
• Вірменський колодязь;
• Турецький бастіон.

Кам’янець-Подільський можна з упевненістю назвати фестивальним центром країни, адже тут проводиться безліч різноманітних фестивалів увесь рік. У вересні проводиться військово-історичний фест Scholamilitaria, а у жовтні – «Oktoberfest, знову в небо». Не знаєте куди поїхати в листопаді в Україні? Вирушайте на GrandFest Кам’янець, де зберуться кращі вокалісти, хореографи, танцюристи, музиканти зі всієї країни.

Кам’янець-Подільський

Шацькі озера

Шацькі озера – це водойми Волинського Полісся, з’єднані між собою каналами. Серед найвідоміших і наймальовничіших озер виділяються Світязь, Луки, Пісочне. Багато туристів їдуть відпочивати саме на Світязь, адже тут можна:

• порибалити;
• зайнятися віндсерфінгом;
• покататися на яхті;
• взяти в прокат човен, катамаран;
• зайнятися дайвінгом.

Окрім водних розваг також можна покататися на квадроциклах, велосипедах, конях, прогулятися лісом, позбирати гриби. Поруч з озерами є такі пам’ятки: радіотелескоп «Уран-3», дерев’яна Казанська церква в селі Піща, острів на озері Світязь.

Шацькі озера

Чернівці

Однією з найзнаменитіших і найвеличніших пам’яток Чернівців є Чернівецький національний університет, який раніше був резиденцією Буковинських митрополитів. Будівля вражає розкішшю, вишуканістю: багатоступеневий дах, покритий глазурованою черепицею, різьблення, декорація мармуром, ліплення тощо. За резиденцією розташований ботанічний сад зі ставком і кам’яним гротом.

Що ще варто побачити в Чернівцях:

• Театральну площу;
• ратушу;
• костел Пресвятого Серця Ісуса;
• парк культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка та ім. Юрія Федьковича;
• пішохідну вулицю ім. Ольги Кобилянської.

Чернівці

Херсон (міські екскурсії)

Історія Херсона почалася у XVIII столітті. Григорій Потьомкін, засновник міста, звів фортецю за наказом імператриці Катерини II у 1778 році, з якої до нашого часу дійшли лише деякі споруди: Очаківська і Московська брами, пороховий льох, фортечний колодязь тощо. Також зберігся Свято-Катерининський собор, в якому спочиває князь Потьомкін.
Тут можна підібрати екскурсії за незвичайними маршрутами:

Херсон де масон – захоплююча програма з «полюванням» на масонські знаки, яких на будівлях налічується досить багато;
• Херсонські дворики – прогулянка славнозвісними вулицями: Старообрядницька, Потьомкінська та інші;
• Херсон, якого ви не знаєте – знайомство з архітектурою: фортеця, жіноча гімназія, резиденція губернатора та інші цікаві будівлі.

Херсон
Херсон
Херсон

Миколаївський зоопарк

Якщо ви бажаєте відпочити всією сім’єю, вирушайте до Миколаївського зоопарку. Його засновником є Микола Леонтович – міський голова, який у 1901 році в своєму будинку відкрив акваріум. Спочатку колекція була нечисленною, але з часом акваріум став відомим навіть в Європі. Сьогодні в ньому налічується близько 3 тис. представників водного світу. Крім акваріума тут розташований тераріум, сад з метеликами, просторі вольєри з тиграми, слонами, пумами, оленями та іншими ссавцями.

Територія зоопарку доглянута, працівники стежать за чистотою кліток, доріжок, дитячих майданчиків. Каси знаходяться на головному вході. Там же можна подивитися експозицію зоопарку і визначитися з найкращим маршрутом.

Миколаївський зоопарк

Острів Хортиця

Хортиця – один з найбільших островів на річці Дніпро. Він знаходиться у Запоріжжі, трохи нижче дніпрових порогів. З 2005 року Хортиця є національним заповідником України.

Чим зайнятися на Хортиці:

• відвідати Запорізьку Січ;
• поплавати на байдарках;
• покататися навколо острова на пароплаві;
• завітати до кінного театру «Запорізькі козаки»;
• сфотографуватися на оглядовому майданчику (їх на Хортиці досить багато, один з них знаходиться недалеко від входу в Запорізьку Січ);
• отримати насолоду від пейзажу, поспостерігати за дикими тваринами, послухати спів птахів;
• у вересні в гарну погоду можна скупатися на пляжі;
• покататися стежками острова на велосипеді.

Хортиця

Тунель кохання у Клевані

Містечко Клевань розташоване в Рівненській області. Однією з найцікавіших, але невідомих більшості українців пам’яток цієї місцевості є Тунель кохання. Це зелений тунель, що складається зі сплетених між собою чагарників і дерев. Восени тут неймовірно красиво, адже весь «коридор» набуває червоно-жовтого кольору. Багато закоханих влаштовують на цьому тлі фотосесії.

Насправді, тунель є частиною залізничного полотна, яким й досі курсують потяги. Завдяки тому, що під час руху потяги обламують маленькі гілочки, тунель має гарну форму овалу.

Тунель кохання

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Роман Б.

Коротка інформація

Останні записи

Залізницею влітку: потяги Укрзалізниці, що обладнані кондиціонерами

В яких поїздах УЗ можна комфортно подорожувати влітку з кондиціонерами. З огляду на літній період…

2 місяці тому

З 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків призовного віку

Відсьогодні, з 00:00 17 липня, наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків…

2 місяці тому

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкладі…

2 місяці тому

FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині

Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних ліній з України до Кишинева…

3 місяці тому

УЗ прискорить потяги до Варшави та Хелма

Укрзалізниця прискорить популярний міжнародний потяг із Києва до Варшави з 9 червня, а також рейсів…

4 місяці тому

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило прийом…

5 місяців тому