У зв’язку із загрозою поширення епідемії коронавірусу уряди багатьох Європейських країн, в тому числі України, закривають кордони для вїзду іноземців та припиняють міжнародне авіа та залізничне сполучення. З 17 березня Україна закриває пасажирське авіасполучення, повернутися регулярними рейсами до України можна до 16 березня включно.

Відтак багато авіакомпаній пропонують можливість отримати відшкодування за квитки, як скасованих так і тих рейсів, якими ви не хочете летіти із зрозумілих причин. Також у багатьох компаній є можливість переброньовувати квитки на інші дати без штрафів, лише оплативши різницю у тарифах, якщо така є.

Інформація оновлюється.

Міжнародні авіалінії України:

МАУ пропонує можливість безкоштовно (за наявності місць в оригінальному класі бронювання) змінити дату вильоту в межах терміну придатності для квитків на будь-які напрямки з вильотом у період з 13 березня по 8 квітня, придбаних до 12 березня. Всі додаткові послуги автоматично переносяться на наступний рейс.

Якщо квиток придбаний після 13 березня, у зв’язку з невизначеністю у діях країн та урядів, МАУ дозволяє один раз безкоштовно змінити дату подорожі незалежно від класу бронювання і правил тарифу.

Закриття авіасполучення з 17 березня:

Громадяни України, а також іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання в Україні, можуть повернутися до України рейсами МАУ, які виконуватимуться до кінця доби 16 березня.

Чартерні рейси, заплановані на дати після 16 березня, виконуватимуться за розкладом виключно на повернення туристів до України.

Авіакомпанія попереджає, що кількість наявних вільних місць на її власних регулярних рейсах 15-го та 16-го березня – обмежена, а тому просить з розумінням ставитися до обмежених можливостей авіакомпанії під час дії форм-мажорних обставин.

Наразі МАУ планує виконання протягом найближчих двох діб додаткових регулярних рейсів для вивезення громадян України.
Авіакомпанія намагатиметься надавати максимальне сприяння співвітчизникам у поверненні додому, та взятина борт стільки пасажирів, скільки крісел є в літаку. Для більшості рейсів буде запроваджено компоновку салону в повний економ-клас.

SkyUp Airlines:

Квитки придбані з 13 березня по 30 квітня 2020 року на будь-які рейси SkyUp Airlines з вильотом до 31.05.20 можна повернути та отримати 100% його вартості. Пропозиція діятиме незалежно від тарифа квитка, єдина умова: звернутися з запитом про повернення коштів не пізніше 3 днів до вильоту.

Пасажири, які придбали квитки до Неаполя з вильотом до 30.04.20, можуть безкоштовно змінити дату подорожі. Для цього також слід звернутися з запитом на пошту letstalk@skyup.aero не пізніше 3 днів до вильоту.

Закриття авіасполучення з 17 березня:

Як уже вказувалось вище, Україна з 17 березня закриває пасажирське авіасполучення. Повернутися рейсами SkyUp до України можна до 16 березня включно. Ті, у кого заброньовані вильоти з України на дати, що припадають на період заборони, зможуть перенести їх на більш пізній термін або скасувати квиток відповідно до умов тарифу.

Обмеження авіасполучення через розповсюдження епідемії коронавірусу є форс-мажорною обставиною,  тому авіакомпанія пропонує таким пасажирам повернутися не пізніше 16 березня 23:59 одним із рейсів авіакомпанії. За наявності вільних місць обміняти свій квиток на рейс з поверненням не пізніше 16 березня 23:59 можна без штрафних санкцій. Для цього необхідно звернутися із запитом на letstalk@skyup.aero.

Пасажири SkyUp, які придбали квитки за кордон на період дії заборони, зможуть їх перебронювати на більш пізні дати. Точний оновлений графік авіаперевізник надасть після відновлення авіасполучення.

Усі деталі тут

Windrose:

На власних міжнародних рейсах WINDROSE airlines, що виконуються у період з 12 березня по 30 квітня 2020 року, дозволена одна безкоштовна зміна дати подорожі на рейси до кінця періоду літньої навігації – до 24 жовтня 2020 року. Повне повернення коштів дозволено тільки при скасуванні рейсів.

Усі деталі тут

Ryanair (Laudamotion, Buzz:

Авіакомпанія продовжує застосовувати скорочений графік польотів, щоб гарантувати, що ті клієнти, які все ще бажають подорожувати чи повертатися додому, можуть це зробити.

Також авіакомпанія дозволяє змінювати березневі рейси без додаткової оплати. Це правило стосується всіх існуючих та нових бронювання до вівторка 31 березня. Вам необхідно буде сплатити тільки різницю у вартості тарифів, якщо бажані квитки будуть дорожчими.

Якщо ж авіакомпанія скасує ваш рейс вам буде запропонована безкоштовна альтернатива або повне відшкодування вартості квитків.

Читайте також  Розпродаж у Ryanair: 53 напрямки з України по €5!

Оновлено: авіакомпанія скасувала рейси із/до Польщі починаючи з 24:00, 14 березня по 31 березня (з можливістю продовження).

Усім клієнтам, рейси яких були скасовані, отримають повідомлення електронною поштою з переліком усіх варіантів замін, повернення квитків та відшкодуванням коштів.

Усі деталі тут.

Wizz Air

  • якщо авіакомпанія скасує ваш рейс принаймні за 14 днів до подорожі ви маєте право на повне відшкодування вартості квитків, проте, без компенсації EC261
  • якщо ви самостійно скасуєте квитки ви маєте право вимагати витрачені кошти за квитки квитка, проте стягується плата за скасування, і ви також не маєте права на будь-яку компенсацію EC261.
  • якщо влада обмежує Wizz Air літати до певних аеропортів чи країн ви маєте право вимагати повну вартість квитків, проте компенсація EC261 не виплачується.

Оновлено! Авіакомпанія скасувала рейси з України у період з 17 березня по 3 квітня та Польщі з 15 березня на невизначений термін. Отож, якщо ваш рейс скасовано, то вам буде повернуто 120% витрачених коштів на рахунок Wizz або 100% на банківську карту.

Детальніше тут.

Turkish Airlines

Можливість безкоштовної зміни дати подорожі для усіх квитків придбаних до до 31 березня 2020 року на рейси до 31 грудня 2020 року. Якщо ви не впевнені у точній даті подорожі – можете скасувати бронювання та зберегти свій квиток, як відкритий квиток, щоб використовувати його пізніше.

Детальніше тут.

Qatar Airways

Якщо ви вже придбали або плануєте купити квиток для подорожі до 30 червня 2020 року, за потреби скористайтесь гнучкими умовами щодо можливості зміни дати подорожі: не пізніше ніж за 3 дні до вильоту ви можете змінити дату подорожі без збору за зміну дати або обміняти квиток на тревел ваучер, який можна буде застосувати для бронювання майбутньої мандрівки. Гнучкі умови поширюються також на квитки-винагороди, так як ми цінимо кожну Qmile, яку ви накопичили.

Детальніше тут.

Air Malta

Зважаючи на те, що Уряд Мальти постановив поміщати усіх прибулих іноземців на 14 денний карантин, авіакомпанія повністю відшкодовує вартість квитків на подорожі до 31 березня 2020 року.

Детальніше тут.

Lufthansa Group (Lufthansa, Austrian Airlines, Swiss)

Безкоштовна зміна дати на рейси до 31 грудня. Якщо ви ще не знаєте нової дати подорожі, можете повідомити про це авіакомпанії не пізніше 31 серпня 2020 року. Також надається бонус 50 Євро на перебронювання.

Детальніше тут.

Air France, KLM

Безкоштовна зміна маршруту або дат на рейси до 31 травня. Також є можливість відшкодування – ви отримаєте ваучер номіналом витрачених на авіаквитки коштів, який можна використати при подальших бронюваннях.

Детальніше тут.

Buta Airways

Можливість обміняти або повернути квитки з відшкодування повної вартості, як на скасовані рейси так і на діючі! Пасажири без штрафних санкцій можуть оформити повернення і отримати повну вартість квитка, змінити маршрут або поміняти терміни вильоту.

Детальніше тут.

LOT

Безкоштовна зміна дати подорожі для квитків придбаних до 31 березня на рейси між 12 березня до 24 квітня. Можна обрати будь-яку дату до 31 грудня 2020 року!

Детальніше тут.

airBaltic:

Зважаючи на поширення коронавірусу, авіакомпанія запровадила можливість безоплатної змінити дати рейсу один раз! Ця можливість поширюється на всі квитки, які придбані між 10 та 31 березня, для рейсів до 31 грудня 2020 року. Проте, якщо початковий тариф більше недоступний – вам доведеться сплатити відповідну різницю цін.

Усі деталі тут.

easyJet:

Власники квитків easyJet, які бажають змінити свої плани подорожей, можуть перенести свої рейси на альтернативні дати та/або альтернативне місце призначення без будь-яких доплат. Якщо новий тариф дорожчий, клієнтам потрібно буде сплатити лише різницю. Це правило застосовується як до існуючих, так і до нових бронювання до подальших повідомлень.

Внести зміни до свого бронювання можна в мережі Інтернет за допомогою розділу Керування бронюванням на офіційному сайті авіакомпанії або через мобільний додаток. Зміни повинні бути внесені щонайменше за 2 години до запланованого часу вильоту.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

День святого Валентина 2024: усі туристичні акції та розпродажі!

14 лютого – це особливий день, коли увесь світ відзначає День святого Валентина. Це …