Балі знову “привідкрили”. Чому при-, а не відкрили? Як туди потрапити в умовах карантину? Чи варто взагалі їхати зараз і що для цього треба? Взимку-2021 я відпочивав там місяць. Це була моя третя подорож на всесвітньовідомий індонезійський острів і в цьому матеріалі розповім про свій досвід.


Спочатку про хороше.

Думаю, цієї зими острів ще прекрасніший, ніж ми його знали в попередні роки. Ніде немає черг. Ціни істотно знизилися і на харчування, і на житло. Безліч готелів та вілл готові приймати гостей за 30%, а то і 50% від цінника 2019-початку 2020. Оренда мопеда – мінус 50% від ціни раніше. Великі кафе і визначні пам’ятки працюють, на дорогах немає звичного мільйона мопедів, всі пляжі і водоспади – лише для вас. У зв’язку з пандемією Балі не приймає туристів з березня 2020 року.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Квитки

Ми летіли Турецькими авіалініями з Одеси в Джакарту з пересадкою в Стамбулі. Квитки коштували $1000. З огляду на ситуацію з пандемією, брати квитки у будь-якого агрегатора – дуже погана ідея. Ми брали у туристичних агентів. Чому? Бо якщо рейс не вилетить, його скасують, тощо, вирішенням усіх питань займатиметься агент, а не ви. Але звісно, якщо ви любите писати листи в авіакомпанії і дзвонити на їхні гарячі лінії, не звертайтеся до агентів. З Джакарти ми взяли місцевий рейс на Балі за $45 доларів туди і $28 назад.

150934007 515603012742753 6179067168791454213 n

Проживання

За місяць на острові ми зупинялися у 3 віллах і 2 готелях (один із них був глемпінгом). Жодного розчарування. Гарна вілла з басейном та з однією або двома спальнями коштувала $50-60. Готель на Booking (рейтинг 9.6, 560 відгуків), ніяких плям на постільній білизні або брудних рушників – $30. Глемпінг на Нуса Пеніді (острів поряд з Балі) – $40. Дуже круто і ніяких проблем. Дивіться рейтинг у AirBnB – для вілли він повинен бути більше 4.8 (з великою кількістю відгуків), або 4.9+ (з невеликою кількістю відгуків). Рейтинг на Booking має бути від 9 і вище. Не соромтеся торгуватися – готель, у якому ми жили за $30, на Booking коштував $60.

150347657 126831435999845 5372810288495285267 n

Їжа

Надзвичайно добре! Кращі ресторани – у відомому туристичному селищі Чангу і на півострові Букіт на півдні Балі. Просто не встигаєш всі обійти. У кожному кафе є своя фішка. Середній чек на одного – $5-7. Тунець часто дешевше курятини. Смачна комбуча. Ми ходили в місцеве кафе (варунг), в якому замовляли індонезійські страви і морепродукти (копійчаний середній чек – $4). На острові Нуса Пеніда через відсутність туристів багато кафе закриті, тому довелося їсти три дні поспіль індонезійський смажений рис із креветками в одному і тому ж кафе. Кокоси по $1,5-2. Рідини в одному близько 0.5-1 л. Величезний вибір тропічних фруктів у магазині або на ринку.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Пересування по острову

Основний засіб пересування – це мопед чи мотоцикл. Точок прокату дуже багато. Вартість $3-10 в день в залежності від мопеду та терміну його оренди. Між дальніми локаціями, можливо, краще на авто з водієм. Можна знайти контакти місцевих водіїв на форумах, присвячених Балі, і домовитися заздалегідь. Тоді водій забере з аеропорту і буде возити по острову на своїй машині. Можу порадити водія, з яким товаришую з 2018 року. Він розмовляє англійською мовою та дуже надійний. Коли нам треба було залишити свої речі, і поїхати на іншій острів, зробили це у нього. Ви можете знайти його у Facebook – Nyoman Latra, чи за номером телефону +6285238392158

150456257 144293774184129 983804372953724474 n

Тепер про погане.
Індонезія закрита?

Я пишу, що Балі “привідкрили”, бо офіційно поїхати туристом в Індонезію не можна – лише як “бізнесмен” або “інвестор”. Для цього відкривається бізнес-віза.

Віза

Бізнес-віза коштує від $300 (включені послуги посередників) і робиться від 5 робочих днів. Агентств, які займаються відкриттям – безліч. Я зараз порекомендую, тих хто перевірений мною особисто. Я НЕ рекомендую оформляти візу через фірму Legal Indonesia і агентства, які рекламуються на форумах про Балі. Чому? Я сам робив візу через Legal Indonesia, і вона показала себе не з найкращого боку. За тиждень до вильоту вони заявили, що не гарантують отримання візи вчасно. При цьому раніше, до оплати, гарантували її отримання в потрібний момент на 100%. А документи підготували взагалі тільки через 3 тижні після оплати. У підсумку, візу ми отримали (а багато їхніх клієнтів ні!) та це вартувало багато нервів. При цьому, на форумах затирають негативні коментарі про Legal Indonesia.

Мої ж друзі оформляли візу через Visa4Bali, інші через Peak Solutions – все пройшло добре.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Документи потрібні для візи

Тільки фото паспорта і гроші. Далі за вас все зробить агентство. Віза дає право влетіти в Індонезію протягом 90 днів і перебувати там 2 місяці + можна продовжувати 4 рази по 30 днів.

Читайте також  Засновник Ukraїner Богдан Логвиненко: “Не бачу іншого сенсу життя, ніж робити проекти, що несуть позитивні зміни!”

Переліт

Якщо раніше ви могли прилетіти на Балі прямим рейсом у Денпасар (адміністративний центр острова), то зараз всі міжнародні рейси виконуються через Джакарту. І там доведеться пройти 5-денний карантин. Так-так, подорожуючі з-за кордону відправляються на ізоляцію в готелі. Список готелів визначено урядом, і це майже всі готелі мережі Accor. Проживання коштує приблизно від $56 на добу. Зараз в Джакарту стабільно літають Turkish Airlines і Qatar Airlines. Рекомендую летіти Катарськими авіалініями. Бо Турецькі вирішили, що годувати на рейсах тепер не треба, і 11 годинний переліт зі Стамбула до Джакарти супроводжується тільки водичкою і млявими сендвічами. Натомість у Qatar Airlines харчування залишилося на тому ж рівні, а літаки нові і відстань між кріслами нормальна.

150417553 757921064844760 3097065982330925970 n

Документи необхідні для відвідин острова Балі

Суворі часи вимагають чималий пакет документів. Крім електронної візи і паспортів для подорожі в Індонезію вам буде треба:

  • квиток туди і назад (у Катарських і Турецьких авіаліній потім можна змінити дату зворотного вильоту безкоштовно)
  • страховка на випадок COVID-19 та госпіталізації. Не скупіться на страховку! Краще зробіть її на 1-2 тижні довшою – раптом ви захочете залишитися? Докупити страховку на місці вже не можна
  • роздрукований негативний результат ПЛР-тесту, зроблений за 72 години до вильоту
  • заповнення електронної форми E-HAC (Health Alert Card). Це робиться на сайті: треба заповнити форму з деталями свого перельоту і результатами ПЛР-тесту. Краще цю інформацію ще роздрукувати. У нас на реєстрації попросили паперову версію, хоча зазначено, що треба тільки електронна.

На всяк випадок краще мати всі ці документи в електронній формі – можуть стати в нагоді.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Прибуття в Джакарту

У Джакарті доведеться заповнити форму про самопочуття, пройти досить формальні процедури – вимірювання температури і сатурації (рівню кисню в крові). Опісля доведеться пройти карантин у готелі – 5 днів. Після карантину – повторне складання ПЛР-тесту. Якщо результат негативний, можна летіти на Балі. Список готелів для карантину дивіться тут.

Для перельоту на Балі треба буде показати останній негативний ПЛР-тест (його термін придатності 48 годин). Летіти краще Citylink, Garuda або Air Asia – вони виконують рейси стабільно. Lion Air літає через раз.

Взагалі актуальну інформацію можна отримати тут або отут.

Також в Індонезії з’явилася нова система з реєстрацією телефонів ввезених з-за кордону. Якщо не зареєструвати, вони перестають працювати з місцевими сім-картами. Телефони треба зареєструвати на цьому сайті, вказавши вартість до $500. Інакше треба буде платити податок. Тож не забудьте це зробити до прильоту. Після реєстрації телефону в системі у вас буде QR-код, який треба показати митному офіцеру в аеропорту Джакарти (після перевірки багажу, буде скляний офіс). Можна запитати у співробітників аеропорту, вони допоможуть на місці.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Корисні джерела

Пабліки про Балі в Telegramперший і другий.

Також один із найбільших російськомовних форумів про острівБалі Форум. Щоправда останнім часом там стали публікувати забагато прихованої реклами, тому до інформації і тамтешніх рекомендацій треба ставитись дуже критично. Останні новини щодо відкриття кордонів та їх перетину шукайте на моєму сайті Travelbans.

У підсумку ви запитаєте себе: чи треба мені така подорож? Може краще посидіти вдома? Я відповім, не замислюючись – якщо ви можете собі дозволити пожити на Балі більше 3 тижнів, однозначно ТАК! Я б без сумніву повернувся зараз туди ще раз!

Авіаблогер Володимир Біленький

(фото автора)

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Один коментар

  1. Александр

    24 Лютого, 2021 в 12:15 am

    Спасибо за интересный обзор! Теперь очень туда хочется! Но 300 долл за визу пока перебор

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Тернопільській області

На Тернопіллі немає ані гір, ані моря! Туди їдуть за замками та печерами. А ще там є: один…