В Україні зафіксували два випадки захворювання новим штамом коронавірусу Дельта. Це 66-річна жінка та 16-річний підліток. У зв’язку з цим в Україні планують запровадити додаткові протиепідемічні заходи та прискорити вакцинацію населення.

Європейський центр профілактики та контролю захворюваності (ECDC) передбачає, що до кінця літа варіант Дельта становитиме 90% від всіх нових випадків зараження COVID-19 у Європі.

Що відомо про новий штам коронавірусу

Вже відомо, що «Дельта» поширюється швидше, ніж всі інші штами коронавірусу. Загалом новий варіант захворювання виявила в більш ніж 90 країнах світу. Особливо він розповсюджений в Індії, Росії, Великій Британії та Португалії.

Дельта в 1,4 рази збільшує ризик інтенсивного лікування, а потреба в госпіталізації хворих виникає вдвічі частіше.

Також новий штам може з більшою вірогідністю інфікувати людей, які отримали всього одну дозу вакцини від COVID-19.

Проте, аналіз вчених Оксфордського університету свідчить, що наявні вакцини захищають від штаму Дельта на 90%.

Як Україна протидіятиме розповсюдженню коронавірусу «Дельта»

Вчора відбулось засідання РНБО, на якому обговорили поширення нового штаму коронавірусу.

Прийняті рішення містять запровадження додаткових протиепідемічних заходів, прискорення вакцинації населення, особливо літніх людей. Окрім того, в Україні вдосконалять протокол лікування COVID-19 та посилять готовність лікарень до масового захворювання новим штамом коронавірусу.

Як «Дельта» вплине на подорожі

Міністерство закордонних справ України оприлюднило рекомендації у зв’язку з поширенням нового штаму коронавірусу.

Українцям радять утримуватись від поїздок до Індії, Великої Британії, Португалії та Російської Федерації.

Тим громадянам, які наразі перебувають на території зазначених країн, рекомендується чітко дотримуватися протиепідемічних вимог та інструкцій представників компетентних органів країни перебування, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну.

З 25 червня громадян, які прибувають з Великої Британії, Індії, Португалії чи Росії протягом понад 7 днів пускатимуть в Україну лише за наявності негативного експрес-тесту на коронавірус.

Оскільки новий штам розповсюджується доволі швидко, додаткові протиепідемічні заходи можливі у інших країнах світу. Перед вильотом рекомендуємо ретельно вивчати правила в’їзду. Слідкуйте за усіма важливими оновленняму у нашому Telegram каналі!

Фото: Time Magazine

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Air Moldova повідомила про відновлення польотів до Москви

❗ Влада Молдови заборонила Air Moldova та іншим авіакомпаніям відновлювати польоти до Росі…