Всім потрібне хобі, як спосіб розслабитися та розвіятися. У короля Нідерландів досить неординарне хобі – підніматися в небо на реактивному авіалайнері. Він досить зайнята людина, як монарх для понад 17 мільйонів громадян Нідерландів та батько для трьох дітей, але коли йому потрібен тайм-аут, король Віллем-Олександр одягає форму пілота комерційної авіакомпанії KLM, де він працює вже більше 20 років.

Кар’єра пілота

Король надзвичайно цікавиться польотами. У 1985 році, у 18-річному віці, він отримав ліцензію приватного пілота, після чого, у 1987 році, отримав ліцензію комерційного пілота. Під час навчання у Лейденському університеті він продовжив розвивати свої навички пілотування. В статусі Принца Оранського, як волонтер, він літав в Кенії, спочатку в організації медичної допомоги Африканського фонду медичних досліджень та освіти (AMREF), а потім у Кенійській службі дикої природи.

willem-alexander beechcraft bonanza
Принц Оранський Віллем-Олександр за штурвалом літака Beechcraft Bonanza під час навчання в льотній школі у 1987 році. Фото: Rob Croes/Anefo.

У 1989 році король Віллем-Олександр отримав додаткову ліцензію для польотів на багатомоторних реактивних літаках. У нього також є ліцензія військового пілота, яку йому вручив його дід принц Бернхард у 1994 році. Король отримав ліцензію на пілот авіаперевезення у 2001 році. Перед початком роботи на пасажирських рейсах авіакомпанії KLM, король керував вантажними літаками авіакомпанії Martinair.

Робота, як відпочинок

На офіційному веб-сайті голландської монархії пояснюється, що “для того, щоб підтримувати навички, король час від часу літає як запрошений пілот для KLM Cityhopper”. Його величність спочатку навчався керувати літаками Fokker 70. Коли авіакомпанія KLM почала виводити Фоккери з флоту, король перевчився на пілотування авіалайнера Boeing 737. Він завершив навчання в червні 2017 року і продовжує практикувати польоти на Boeing 737.

Fokker 70 cockpit
Король Віллем-Олександр на місці другого пілота в кабіні авіалайнера Fokker 70. Фото: Natascha Libbert.

За словами короля, його хобі – це ідеальний відпочинок від королівських обов’язків, сказав він в інтерв’ю, виданню Guardian: «У вас є літак, пасажири та екіпаж. Ви несете відповідальність за них, не можете переносити свої проблеми із землі в небо. Ви можете повністю відволіктися і сконцентруватися на польоті. Тому робота пілотом є для мене певним відпочинком.”

Чи могли ви бути на одному з рейсів?

Чи можливо, що король керував одним із літаків KLM, на якому ви були, як пасажир? В принципі, можливо! Король регулярно керував літаками авіакомпанії, принаймні два рази на місяць. Його хобі стало більше схожим на другу роботу (так ніби роботи монархом недостатньо).

Читайте також  Влада Амстердама знову планує заборонити продаж канабісу туристам

Оскільки кабіна пілотів вже не є відкритою для пасажирів з моменту трагічних подій 9 вересня 2001 року, короля дуже рідко впізнають. Про польоти до 2001 року Віллем-Олександр розповідав, що сторонні, які заходили до кокпіту, все одно його не впізнавали, а ті, хто це впізнавав, були “дуже здивовані, що я сиджу на місці пілота”. Інколи короля впізнають в уніформі KLM він прямує до літака в амстердамському аеропорту Схіпхол.

Король Віллем-Олександр (праворуч) готується в аеропорту Амстердама до рейсу в Ніццу. 16 січня 2020 року. Фото: Alex Sijm.

У інтерв’ю Washington Post, король дав зрозуміти, що не згадує свого імені під час оголошень: “Я завжди кажу, що бажаю всім гарного польоту від імені капітана та екіпажу”, – сказав він. “Я не повинен говорити власне ім’я. Але більшість людей все одно не слухають ці повідомлення.”

Король Віллем-Олександр в Тель-Авіві біля урядового літака Boeing 737-700, яким він керував. Фото: NU.nl

У липні минулого року Нідерланди отримали новий офіційний урядовий літак – бізнес-джет на базі Boeing 737-700 з реєстраційним номером PH-GOV. Оскільки король має право керувати цим типом літаків, то він може бути за штурвалом під час одного з офіційних візитів. Наприклад, у січні 2020 року Віллем-Олександр власноруч прилетів до Тель-Авіву на заходи з вшанування жертв Голокосту.

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Найкрутіші українські дослідники та мандрівники минулого

Якими ж крутими вони були! І як мало про них і досі знають! Українці здійснювали довколосв…