Сьогодні, 5 листопада, посли держав-членів Європейського Союзу підготували рішення Ради ЄС щодо виключення Україну із переліку третіх держав, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві (туристичні) поїздки до Європейського Союзу. Про це повідомляє МЗС України.

❗ Очікується, що відповідне рішення Ради ЄС буде прийнято наступного тижня – 12 листопада.

💡 Зазначимо, що навіть якщо Україна буде вилучена із зеленого списку на наступному тижні, це не означатиме, що країни Європейського Союзу закриваються для українських туристів, оскільки рішення Ради ЄС носить рекомендаційний характер на основі якого кожна держава-член вирішує на яких умовах впускати громадян третіх країн. А обмеження, навряд стосуватимуться повністю вакцинованих громадян України.

МЗС України повідомляє, що ЄС нещодавно змінив підхід до тимчасових обмежень на туристичні подорожі і рекомендував державам-членам ЄС відкривати кордони для повністю вакцинованих мандрівників за умови проходження тестів при перетині кордонів. 

Під час ухвалення рішення про збереження країни в «зеленому переліку», Рада ЄС керується такими критеріями:

  • не більше 75 нових випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів, стабільна ситуація або тенденція до зменшення кількості нових випадків
  • не менше 300 тестів на 100 000 жителів, проведених за попередні 7 днів
  • не більше 4% позитивних результатів серед усіх проведених тестів за попередні 7 днів
  • до уваги також береться прогрес з вакцинації населення та наявність особливо небезпечних штамів вірусу

Прогнозувалось, що Україну буде вилучено із “зеленого списку” ЄС ще два тижні тому, однак цього не сталося, а 29 жовтня Рада ЄС оновила перелік та залишила Україну в переліку безпечних країн. Незважаючи на знаходження України в “зеленому списку” Мальта та Болгарія закрили в’їзд навіть для вакцинованих українців.

Зверніть увагу:

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…