Італія виключила Україну з переліку країн групи D та відповідно перемістила до групи E, наслідком цього є заборону на необов’язкові, в тому числі туристичні, подорожі для українських громадян, які останні 14 днів перебували на території України! Про це йдеться в Наказі МЗС Італії від 15 грудня.

В групу E входять усі країни, що не включені в групи A,C,D (Tutti gli Stati non indicati negli altri elenchi). України в групах A,C, D немає, хоча до сьогодні, 15 грудня, вона перебувала в групі D. Відтак, Україну автоматично віднесено до групи E.

До 31 січня в’їзд на територію Італійської Республіки з туристичною метою заборонений.

З 16 грудня по 31 січня в’їзд в Італію дозволений лише для наступних категорій громадян України:

 • власникам посвідки на постійне проживання та членам їх сімей:
  • особам, які мають підтверджені та стабільні стосунки (навіть якщо не проживають разом) з громадянами Італії/ЄС/країн Шенгенської зони.
  • або з фізичними особами, що проживають в Італії на законних підставах (та довгий час), які мають дістатись місця проживання / будинку / місця прописки партнера (в Італійській Республіці)
 • громадян, що подорожують у цілях роботи, навчання, надзвичайної терміновості, повернення до власного місця проживання / будинку / місця прописки в Італії
 • спортсменам, технічним співробітникам , суддям та рефері змагань, представникам іноземної преси та супроводжуючим на спортивні змагання, визнаних пріоритетними для національних інтересів

Такі громадяни будуть зобов’язані заповнити до прибуття он-лайн форму санітарного контролю Passenger Locator Form, мати сертифікати про вакцинацію та нгативний тест на COVID-19 та перебувати на 10-ти денній самоізоляції по закінченню якої провести повторне тестування.

Також дозволені подорожі по “Covid-free Tourism Corridor”, які організовуються строго туристичним оператором для подорожей в Арубу, Мальдіви, Маврикій, Сейшельські острови, Домініканську Республіку та туристичні райони Шарм-ель-Шейха та Марса-Алама в Єгипті через Італію.

Обмеження не поширюються на:

 • екіпажі суден, літаків та туристичний персонал/перевізників
 • осіб, які подорожують до/з країн Списку А (Ватикан та Сан-Марино)
 • особи, які працюють в ЄС та подорожують через Італію
 • будь-які особи, що в’їжджають в Італію на період, що не перевищує 120 годин через доведені потреби в роботі, стан здоров’я або через абсолютну невідкладність, з зобов’язанням після закінчення цього періоду негайно залишити територію Італії або, якщо цього не зробити, розпочати період самоізоляції
 • особа, що подорожує через Італію транзитом, на період, що не перевищує 36 годин, із зобов’язанням після закінчення цього періоду негайно залишити територію Італії

Якщо ви забронювали авіаквитки на переліт з міст України в Італію вам не зайвим буде ознайомитись з умовами змін та повернення квитків придбаних у найдешевших базових тарифах:

 • Ryanair:
 • Wizz Air:
  • якщо при бронюванні квитків ви доплатили за послугу Wizz Flex ви зможете безкоштовно змінити рейс (дату, напрямок) онлайн без сплати збору, а також отримувати відшкодування коштів на баланс облікового запису Wizz у разі скасування бронювання
  • в іншому випадку вам доведеться заплатити штраф за зміну дати рейсу. Детальніше тут.
  • політика повернення коштів за квитки Wizz Air
 • МАУ:
  • враховуючи посилення обмежень з боку Міністерства Охорони Здоров’я Італії авіакомпанія дозволить українським туристам безкоштовно переоформити квитки на інші дати чи маршрут, оформити промокод чи повернення коштів. З деталями можна ознайомитися за посиланням
  • якщо рейс буде скасовано через COVID-19 авіакомпанія обіцяє повернути бонусами повну вартість квитка + додатково 25%.

❗ Також варто не забувати про те, що при оптимізації розкладу чи скасуванні рейсів з ініціативи авіакомпаній у вас з’явиться можливість змінити дату рейсу або отримати повне відшкодування за квитки на карту! І ми більш ніж впевнені що Wizz Air та Ryanair скасує частину рейсів в Італію!


💡 Нагадаємо, що з 31 липня громадяни України могли подорожувати до Італії за умови наявності результату тесту, але з обов’язковою самоізоляцією протягом п’яти днів та повторним тестом. А з 31 серпня Італія спростила умови в’їзду для громадян України, дозволивши в’їзд з сертифікатом вакцинації та негативним тестом.

❗ Важливо! Умови в’їзду в Італію можуть змінюватись, тому просимо враховувати це при плануванні подорожі та додатково перевіряти умови в’їзду перед подорожжю на наступних сайтах:

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…