Кабінет Міністрів України затвердив зміни до “карантинної” постанови №1236 від 9 грудня 2020 року, які передбачають обов’язкове тестування при в’їзді в Україну для громадян та іноземців. Про це повідомляють на сайті КМУ.

За словами Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, ці зміни мають сприяти виявленню та протидії розповсюдженню коронавірусу, зокрема його “Дельта”-штаму.

Нові правила передбачають, що вакциновані хоча б однією дозою препарату визнаного ВООЗ громадяни зможуть в’їхати в Україну без перешкод, не вакциновані громадяни будуть зобов’язані здати тест. Іноземці зможуть потрапити в Україну за умови наявності тесту чи сертифікату про вакцинацію. Особи, які повертаються з Росії та Індії будуть поміщені на обов’язкову 14-денну самоізоляція без права її дострокового завершення.

❗ Зазначимо, що нові правила почнуть діяти з 5 серпня! Громадяни які виїхали за кордон до цього часу повертаються в Україну безперешкодно. 

Нові правила перетину кордону України для українських громадян та іноземців з посвідкою: 

Перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України та іноземців з посвідкою на постійне проживання за умови наявності одного з 2 документів:

 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію або
 • довідка 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19

Якщо такі документи відсутні, громадяни України та іноземці з посвідкою на постійне проживання (крім осіб до 18 років та інших категорій, визначених постановою) будуть зобов’язані встановити застосунок “Вдома” та взяти на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

➡ У разі неможливості використати застосунок “Вдома” громадянин перебуватиме в обсервації.

Нові правила перетину кордону України для іноземних громадян: 

Для іноземців обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та один з таких документів:

 • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону) або
 • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону) або
 • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

Якщо документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ, відсутній, іноземець (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою) встановлює застосунок “Вдома” та бере на себе зобов’язання розпочати самоізоляцію через 72 години в разі відсутності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, зробленого протягом 72 годин з моменту перетину кордону.

➡ У разі неможливості використати застосунок “Вдома” громадянин перебуватиме в обсервації.

Для всіх осіб, незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів, діятимуть більш жорсткі правила перебування на самоізоляції. Зокрема для них буде встановлена обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення.

Для перетину КПВВ за відсутності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення з курсу вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безплатний експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Нагадаємо, що Кабмін скасував самоізоляцію та тести для українців, які повертаються із закордону в червні.

Фото – United Nations COVID-19 Response

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Один коментар

 1. Сергій

  29 Липня, 2021 в 5:44 pm

  обсервація так обсервація… не вперше цьому уряду обсерватися…

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …