Путівники

Як організувати поїздку на Мачу-Пікчу та скільки це коштує?

«Мачу-Пікчу – ідеальне місце для весільної подорожі», – подумали ми з чоловіком, і вирішили на власні очі побачити одне з семи Нових Чудес Світу, прогулятись по місту інків, сфотографуватись з ламою. Коли ми там опинились, були шоковані, як на такій висоті можна було побудувати ціле місто? Це вражає!

Коротка довідка:

Священний гірський притулок для жерців, вельмож, астрологів, скульпторів і художників Мачу-Пікчу був створений правителем інків Пачакутеком у 15 ст. У 1532 р., коли іспанці вторглися на територію Імперії інків, всі жителі міста таємничо зникли. Потім майже на 400 р. місто було усіма забуте, і тільки в 1911 р. “загублене місто” випадково відкрив американський дослідник доколумбових цивілізацій Хайрем Бінгем. Невідомі раніше об’єкти археологи знаходять тут до сьогодні.

Мачу-Пікчу знаходиться на висоті 2430 м над рівнем моря. У місті є 150 окремих будівель: лазні, будинки, храми і сакральні споруди. Камені, з яких все побудовано, вирізані таким чином, щоб вони могли з’єднуватися один із одним без використання розчину.

Мачу-Пікчу відкривається для тисяч туристів о 6 год ранку кожного дня. Люди з усієї планети долають непростий шлях, щоб насолодитись неймовірними краєвидами, зустріти світанок, або просто прогулятись.

Це місце отримало статус ЮНЕСКО і організація намагається обмежити щоденний наплив туристів, кількість яких сягає більше декількох тисяч людей щодня.

Квитки в Національний парк Мачу-Пікчу

Перше, що треба зробити, збираючись в «загублене місто» – це вчасно купити квитки. Ми придбали їх за 3 місяці на офіційному сайті.

Квитки бувають 2 видів:
1. Вхідний квиток на територію парку. Він дозволяє знаходитися у парку цілий день та відвідувати всі локації. На квитку вказується проміжок часу, в який потрібно зайти в парк, наприклад, з 7 до 8 год. ранку. Вартість такого квитка – $45. Кількість квитків, що продаються в день – 4-6 тис.

2. Вхідний квиток на територію парку з самостійним трекінгом на одну з двох гір: Уайна-Пікчу і Мачу-Пікчу (назва гори така ж, як і назва парку). Кількість цього типу квитків обмежена – 400-500 квитків на день. 2 групи по 200-250 чоловік.

На такому квитку вказують час, в який потрібно потрапити в парк, а ще й проміжок часу, в який треба піднятися на гору. Наприклад: “Entry from 6:00, Wayna Picchu – 7:00-8:00am”. Це означає, що в парк ви можете зайти з 6 год, а піднятись на гору у проміжку з 7 до 8 год. Ми обрали саме такий квиток – з підйомом на гору Уайна-Пікчу, найвищу точку парку Мачу-Пікчу. Його вартість – $60.

Перед тим, як обрати тип квитка, ознайомтесь зі складністю треку на гору Уайна-Пікчу і Мачу-Пікчу. Трек на Уайна-Пікчу – складний і для людини без фізичної підготовки буде не під силу.

Маршрут на Мачу-Пікчу

Якщо спростити, то є два варіанти потрапити на Мачу-Пікчу: 1) дорого і просто та 2) складно, але економно. Ми вибрали перший варіант, він також підійде тим, хто обмежений у часі.

Перший етап дороги – авіа: Київ-Ліма-Київ, Ліма-Куско-Ліма.

Маршрут починається зі столиці Перу – Ліми. Це перша точка, в яку вам потрібно прилетіти. Ми летіли в Ліму з Гавани (столиця Куби), але з Києва рейсів також вистачає.

Рано вранці був наступний переліт – в Куско. Це найближче велике місто до Мачу-Пікчу. В Куско літає багато лоукостів. Квиток туди-назад буде коштувати приблизно $40 на людину, можна і дешевше знайти. З міста Куско є два варіанти маршруту: автобусний тур або самостійна поїздка на потязі до Мачу-Пікчу. Якщо ви обираєте автобусний тур, потрібно зважати на те, що дорога буде менш комфортною, а час, який потрібно витратити на дорогу – значно довший. Нічні переїзди нам з чоловіком не підходять, бо потім ми відчуваємо себе надто втомленим.

Потяг: Куско-Мачу Пікчу-Куско

Самостійний маршрут потягом набагато зручніший, адже ніч можна провести в готелі з комфортом, а вранці на потязі спокійно доїхати до Мачу-Пікчу. За 2 місяці до подорожі я купила квитки на потяг туди-назад на офіційному сайті Perurail. Білет в одну сторону коштує від $70 до $300. Вони практично монополісти, для туристів – ціна космічна.

Поїзд дуже комфортабельний, в дорозі – 3,5 години, відправляється з центральної станції Куско. До Мачу-Пікчу ми купили найдешевші квитки на перший рейс о 6 год. ранку, а повертаючись, взяли трохи дорожчі, бо переживали, що не вистачить часу – на 17.00. В дорожчий білет входили також чай/кава, пиріг і розважальна програма: показ мод, танці дівчат у перуанських масках. Коротше кажучи, весело.

Важлива ремарка: після оплати на сайті, ви самостійно не можете друкувати квитки, на е-пошті у вас буде тільки ID-номер білету. Точок видачі цих квитків багато, починаючи з аеропорту Ліми. Для отримання вам потрібен паспорт і номер квитка. Свої квитки ми забирали в аеропорту Ліми, перед вильотом у Куско, прямісінько біля місця посадки.

Автобус: залізнична станція Мачу-Пікчу-вхід в парк-станція Мачу-Пікчу

Після поїзда необхідно пройти 5 хв до автобусної зупинки і ще проїхати 20 хвилин на автобусі. Цю відстань можна подолати пішки, але дорога нагадує підйом на нашу Говерлу. Квитки ми купували в касі біля зупинки, ціна $25 з людини.

І тадам – ми на місці! Перед нами вивіска “Мачу-Пікчу”!

Бюджет подорожі

Якщо коротко, то кошторис поїздки на двох до Мачу-Пікчу складається з:
1. авіа Київ-Ліма-Київ від $1600 на двох (з Гавани 2 квитки в один бік коштували $600 на двох)
2. авіа Ліма-Куско-Ліма $70-100 на двох туди-назад
3. залізниця Куско-Мачу-Пікчу-Куско $280-500 на двох
4. автобус до входу в парк і назад – $50 на двох
5. білет в парк – $90/$120 на двох
6. готель в Куско, Лімі $30-70/ніч
7. харчування $20-50 за обід/вечерю в кафе на двох
8. страховка, сувеніри і т.д.

Приблизний бюджет подорожі на двох на 5 днів $2000-3000, остаточний бюджет залежить від вартості квитків!

Якщо ви мене запитаєте, чи сподобалось мені? Я відповім – так! Ці гроші того варті – 100%! Це враження, які не описати словах! Ти бачиш цю красу на власні очі! Це нереально, хоча ні, вже реально!

Вхід в парк

Автобус, що прямує від залізничної станції, привозить пасажирів прямісінько до центрального входу в парк. На вході, біля турнікетів, як в київському метрополітені, вам потрібно показати квитки (ми їх друкували) і свій закордонний паспорт. Контролер має перевірити вашу особу, номер квитка по базі, а потім поставити штамп на квитку, або в ваш паспорт, на вибір. Там буде дата і час входу в парк. Важливо зберігати квитки протягом усієї прогулянки по Мачу-Пікчу. Нам вони знадобилися повторно, коли ми після треку на Уайна-Пікчу, зайшли до парку вдруге через центральний вхід за тими ж квитками. Добре, що ми їх не викинули.

Особливості прогулянки територією “загубленого міста”

На вході в парк пропонують безкоштовну мапу – обов’язково її візьміть: якщо ви будете прогулюватись без гіда, вона знадобиться. Ми вирішили не купувати послуги гіда, адже на двох це дорогувато, а опинитися в компанії інших туристів із селфі-палками нам не до душі. Кількість гідів перед входом у парк вражає, тому знайти його на місці не проблема.

Маршрут по «закинутому місту» побудований у вигляді кола. Тобто якщо ви дійшли до середини парка, далі можете йти тільки вперед, по годинниковій стрілці. Ми не поспішали, спокійно роздивлялися храми, споруди, робили фото на різних ярусах.

На території парку знаходяться десь зо 200 «Індіана Джонсів». Я так називаю перуанців у формі, які слідкують за порядком, щоб ніхто не заходив за обмежувальні лінії, не порушував маршрут по колу, не стрибав на будівлі заради селфі і не сидів на траві.

До речі, ми з ними теж познайомились ближче. Було сонячно, і спекотно, в якийсь момент, ми вирішили, що непогано буде сісти в тіні біля сходів, на траву. Перепочити, випити води і просто кайфувати від пейзажу, що відкривається з будь-якої точки Мачу-Пікчу. І коли вже збиралися, підійшов охоронець і попросив піти.

Чесно кажучи, то вони трішки напружували, особливо, коли закривали прохід прямо перед тобою, і говорили обійти іншою стороною. Але на противагу цьому, щоденно парк відвідують 3-6 тис туристів, і якщо б не ці «Джонси», від Мачу-Пікчу вже нічого б не залишилось.

Фото з ламою

Так, я одна з тих, хто заради цього поїхав на Мачу-Пікчу. Це був один із обов’язкових пунктів – зробити фото з ламою чи альпакою на Мачу-Пікчу. Їх там багато, вони вільно пасуться і пересуваються парком без обмежень. Звичайно, за цим пересуванням слідкують ще з 30 об’єктивів і селфі-палок китайців.

Але був один момент, який стримував мене підходити близько до лами. На екскурсії на Райдужні Гори, гід нам розказав, що лами класні, але якщо їй щось не сподобається, то може добряче плюнути. Наш гід, з яким це сталося, сказав, що 3 дні підряд не міг відмитися, бо слина лами дуже смердить. Тому ми вирішили триматися на відстані. Але фото все ж таки зробили!

Кафе та інтернет

Ми були на Мачу-Пікчу в червні. В цей час у Перу зима, але було досить спекотно, на сонці +27. За 6 годин прогулянки, що включав самостійний трек на Уайна-Пікчу, ми добряче втомились і мріяли про якийсь холодненький напій.

На виході з парку є кафе з фаст-фудом, напоями і прекрасним видом на гори, що оточують Мачу-Пікчу. За інтернет потрібно платити приблизно $15, і ми вирішили, що до залізничної станції, де він був швидкий і безкоштовний, зможемо почекати.

Сувеніри з Мачу-Пікчу

Між автобусною зупинкою і залізничною станцією є великий сувенірний ринок. Ми врахували це, і зашили на шопінг там 30 хв. Пончо і шарфи з шерсті альпаки, магніти, кольорові сумки і рюкзаки з перуанськими візерунками, шаманські тотеми та інше. Я би там купила все, але гаманець був у чоловіка.

Ми придбали набір магнітів із ламами для друзів, магніти з Мачу-Пічку та шаманський музичний інструмент для себе. Тепер він стоїть в нашій спальні. Інші сувеніри докупили вже в Куско. І ще одна деталь – торг, особливо добре виходить у дівчат. Перуанці це люблять, посміхаються, і на калькуляторі показують ціну дешевше. Так що я торгувалась за кожну дрібничку.

Марія Давидова, усі фото авторки.

Як знайти дешеве житло в Перу:

– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.

– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.

Не забудьте про страховку:

– Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Не забувайте про безпеку і нехай ваша подорож у найвідомішу туристичну принаду в Перу буде незабутньою!

Дарка Горова

Показати коментарі

  • везде говорится, что билеты нужно брать заранее, но для тех, кто не хочет быть привязан к конкретной дате можно купить билет в кассе утром в день подъема (кассы открываются в 5:30). если хочется встретить рассвет на горе, все равно придется вставать затемно.

Останні записи

Залізницею влітку: потяги Укрзалізниці, що обладнані кондиціонерами

В яких поїздах УЗ можна комфортно подорожувати влітку з кондиціонерами. З огляду на літній період…

2 місяці тому

З 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків призовного віку

Відсьогодні, з 00:00 17 липня, наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків…

2 місяці тому

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкладі…

2 місяці тому

FlixBus запустив три нові лінії з України – до аеропортів у Молдові, Польщі та Угорщині

Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних ліній з України до Кишинева…

3 місяці тому

УЗ прискорить потяги до Варшави та Хелма

Укрзалізниця прискорить популярний міжнародний потяг із Києва до Варшави з 9 червня, а також рейсів…

4 місяці тому

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило прийом…

5 місяців тому