Блоги

Ексклюзивний репортаж із Нової Зеландії (Північний острів)

Нова Зеландія розташована на двох великих островах – Північному і Південному (та близько 600 дрібніших). Обидва великі острови варті уваги і ми розділимо цей репортаж на дві частини: зараз – про Північний острів: найцікавіші природні красоти, найвищі вулкани, дивовижні печери з синім світінням, танці і татуювання маорі та звісно, знаменитий Хоббітон!

До прибуття білих переселенців ВСЮ Нову Зеландію покривали фантастично красиві ліси. На щастя, четвертина цього скарбу ще збереглася у 13 національних парках країни. Як на мене, це найбільша коштовність цих островів, таких лісів на планеті залишилося зовсім небагато і особисто я, потрапляючи в такі місця, отримую неймовірне задоволення.

В деяких із них росте одне з найдавніших хвойних дерев планети, яке пережило навіть динозаврів – дерево каурі. В суворо охоронювані ліси каурі пускають тільки після ретельної обробки взуття, щоб не занести чужорідні бактерії на черевиках. На цьому фото – найвідоміше дерево Нової Зеландії, яке навіть має ім’я – Tаne Mahuta. Його вік оцінюють приблизно в 2-2,5 тис. р. Висота разом із кроною – 51,5 м, обхват стовбура 13,8 м.

Один із символів Нової Зеландії – ціатея срібляста, деревоподібна папороть висотою до 10 м. Вона зростає майже повсюдно, переважно в прибережних і низинних лісах. Деревне волокно папороті отруйне. Племена маорі використовували його для обробки наконечників, але і в медичних цілях (має антисептичні властивості).

В Новій Зеландії знаходяться знамениті печери з сяючими личинками. Найпопулярніше серед туристів на Північному острові місце – Вайтомо. Там розташована велика печера з прокладеними доріжками, поручнями, освітленням. Але людей там надзвичайно багато, ще й фотографувати суворо заборонено. Побувавши у Вайтомо кілька років тому, ми почали мріяти дістатися до подібного місця з фотокамерою самостійно і щоб нікого навколо. І ось цього разу нам це вдалося!

Півдня лазили іншою печерою – Вайпу – протискалися через вузькі ходи, проповзали під сталактитами, йшли вбрід через підземні річки… А потім дві години захоплено сиділи у великому підземному залі та спостерігали за тисячею блакитних крапок на стелі печери. Яскравість світіння визначається тим, наскільки комаха голодна. Ці були несамовито голодні і сяяли у темряві так яскраво, що ми з Олею розрізняли навіть обличчя один одного. Стоїш у повній темряві, поруч шумить підземна річка, а над тобою мерехтять сині вогники і здається, що ти летиш через Космос. Це шедевр природи, чарівне, неймовірне видовище, яке залишиться в нашій пам’яті назавжди.

Те, що на перший погляд здається мільярдами маленьких зірочок, насправді підсвічені ловчі сіті личинок грибних комариків Arachnocampa luminos. Вони зустрічаються лише на території Нової Зеландії та Австралії. Живуть у темних, вологих печерах, де є вода, тому що саме там найчастіше трапляється і їх основний корм – особливі гриби. Але значно більше вони люблять їсти комах – мошок, москітів, міль та ін. Щоб їх зловити, личинки грибних комариків плетуть спеціальні пастки з шовкових ниток довжиною 30-40 см. Кожна така ниточка починається у гнізді личинки. На кінці або по всій довжині нитки розташовуються крапельки липкої рідини. У деяких видів ці крапельки мають паралізуючі властивості, щоб жертва не зуміла втекти. Спорудивши пастку, личинки починають підсвічувати її власним тілом, приманюючи здобич. Коли вона потрапить у розставлені сіті, личинки швидко підтягують нитку нагору.

❗ Увага! Користуйтесь кнопками навігації нижче, щоб перейти до розділу, який вас цікавить:

  1. Вступ. Про Paganel Studios та карантин в Новій Зеландії
  2. Природа Нової Зеландії. Печери з сяючими личинками
  3. Вулкани Таранакі та Тонгаріро, нацпарк Егмонт, а також Три Сестри
  4. Корінне полінезійське населення Нової Зеландії маорі
  5. Хоббітон – місце паломників-толкієністів

Сторінка: 1 2 3 4 5

Дарка Горова

Останні записи

УЗ призначила новий потяг Чернівці – Ужгород! Квитки від 289 гривень

Укрзалізниця призначила новий потяг №345/346 Чернівці — Ужгород, який відновить прямий залізничний зв?язок Буковини із…

1 місяць тому

УЗ відкрила онлайн-продаж квитків із Києва у Відень!

Укрзалізниця розпочала онлайн-продаж квитків на потяги, що прямують у сполученні Україна — Австрія, а саме:…

2 місяці тому

RegioJet: новий рейс із України до Праги з 27 березня! Квитки від €18.9!

Чеська транспортна компанія RegioJet відкрила продаж квитків на нове залізничне сполучення з України до Чехії…

2 місяці тому

FlixBus відкрив новий автобусний маршрут з Києва – до Дрездена, Франкфурта та аеропорту Штутгарта

FlixBus анонсував нову автобусну лінію зі столиці України до аеропорту Штутгарта у південно-західній частині Німеччині.…

2 місяці тому

УЗ тестує сервіс моніторингу квитків з можливістю автовикупу на поїзди внутрішнього сполучення!

Укрзалізниця запускає бета-тестування моніторингу квитків з можливістю автовикупу на поїзди внутрішнього сполучення. Тепер для користувачів,…

2 місяці тому

УЗ відкриває онлайн-продаж квитків до Австрії та Угорщини!

Укрзалізниця повідомила про відкриття онлайн-продажу квитків на потяги з міст України до Австрії та Угорщини…

2 місяці тому