Кабінет Міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня. Про це повідомляють на сайті Міністерства охорони здоров’я України!

Дія нової постанови стосується періоду з 1 серпня по 31 серпня 2020 року!

Отож, з 1 серпня адміністративно-територіальні одиниці поділятимуться на чотири рівні за показниками поширення COVID-19: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. Рівень визначатиметься автоматично спеціальним програмним забезпеченням.

«У залежності від епідемічної ситуації у регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях – районах, встановлюється зелений, жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень визначається автоматизованим програмним забезпеченням на основі визначених алгоритмів та зібраних даних та затверджується Національною комісією ТЕБ та НС», — зазначив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

В МОЗ зазначають, що потрапляння області, міста чи району у «зелену зону» не означає повне зняття карантину – продовжують діяти певні карантинні обмеження.

Відтак, йдеться про такі карантинні обмеження для «зеленої зони»:

  • у громадських будівлях обов’язковим є носіння маски або респіратора
  • проведення масових заходів може відбуватися за умови перебування не більше 1 особи на 5 квадратних метрів
  • кінотеатри мають бути заповнені не більше, ніж на 50%
  • пасажирські перевезення мають відбуватися тільки для пасажирів на сидячих місцях

Відповідно до Постанови, регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається такий, у якому наявна хоча б одна з таких ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50%
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11%
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10%.
Читайте також  Аеропорт Франкфурта відкрив всі термінали та злітно-посадкові смуги

В залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиницях застосовуються відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, що з 15 червня, в Україні запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців та громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни поділено на 2 зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення – червону та зелену. В липні змінено критерії віднесення країн до цих зон.

При поверненні з країн, які віднесено до “червоної зони” обов’язковою була двотижнева самоізоляція. Згодом Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував алгоритм дострокового припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон та повернулись з країн червоної зони.
Photo by Adam Niescioruk
Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…