Оновлено: 27 липня 2020 року

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало перелік країн після повернення з яких не обов’язкова самоізоляція/обсервація. Про це повідомив Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Отож, з 15 червня, в Україні запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців та громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни діляться на 2 зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення – червону та зелену.

«З «червоної зони» (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис населення), люди будуть відправлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону. З «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію», – зазначив Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Оновлено: 15 липня на засіданні Уряду прийнято рішення підняти поріг “червоної” зони з 40 до 55!

В МОЗ зазначають, що для прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є. В той же час, якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.

Зверніть увагу: Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував алгоритм дострокового припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон та повернулись з країн червоної зони.

Читайте також  МЗС України запустило інтерактивну карту для планування подорожей під час пандемії коронавірусу

Так, станом на 27 липня до червоної зони віднесено 66 країни, до зеленої 148 країн:

Червона зона: США, Ізраїль, Вірменія, Бельгія, Бразилія, Чорногорія, Люксембург, Колумбія, Північна Македонія, Аргентина, Киргизстан, Казахстан, Молдова, Боснія і Герцеговина, Мальдіви, Росія, Португалія, Саудівська Аравія, Катар, Франція, Сербія, Румунія, Сінгапур, Азербайджан, Болгарія, Албанія, Білорусь, ОАЕ, Великобританія, Іспанія, Швеція та інші

Зелена зона:  Андорра, Єгипет, Нідерланди, Індія, Чехія, Узбекистан, Греція, Польща, Австралія, Хорватія, Італія, Монако, Швейцарія, Непал, Австрія, Кіпр, Ірландія, Канада, Гонконг, Словенія, Індонезія, Туреччина, Литва, Словаччина, Марокко, Данія, Німеччина, Латвія, Мальта, Угорщина, Японія, Грузія, Ісландія, Естонія, Шрі-Ланка, Фінляндія, Норвегія, Малайзія, Таїланд, В’єтнам, Тайвань, Китай, Домініка

Детальна інформація щодо кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення станом на 27 липня 2020 року (в форматі .pdf)!

Архів:

В Міністерстві охорони здоров’я також зазначають, що обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.

Нагадаємо, що 15 червня, в Україні відновлено міжнародні пасажирські авіаперевезення, але в Мінінфраструктури закликають обов’язково перевіряйти інформацію перед купівлею квитків щодо умов в’їзду громадян України до країн ЄС, які наразі НЕ відкрили свої кордони для українців. У такому разі право на в’їзд мають іноземці, дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду.

Європейський союз не дозволив в’їзд громадянам України в туристичних цілях з 1 липня. Це рішення буде переглядатися кожних 14-ть днів.

Останні новини по темі:

Країни які готові приймати громадян України:

 • Туреччина
 • Мексика
 • Хорватія (ПЛР тест та підтвердження бронювання)
 • Угорщина (дозволений транзит, наприклад в Хорватію чи Сербію)
 • Єгипет
 • Туніс
 • Південна Корея
 • Албанія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Сербія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Чорногорія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Північна Македонія (обсервація по поверненню в Україну)
 • Білорусь (обсервація по поверненню в Україну)
 • Велика Британія (необхідна віза та обсервація по поверненню в Україну)
 • Єгипет (обсервація по поверненню в Україну)
 • Об’єднані Арабські Емірати (необхідний ПЛР-тест та обсервація по поверненню в Україну)
 • США (віза та обсервація по поверненню)
 • Мексика (обсервація по поверненню в Україну)

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …