Відтепер, відвідуючи Колізей у Римі, ви можете побувати у підземеллі, так званому гіпогеї – приміщенні, де гладіатори та тварини готувались до виходу на сцену. 

Відвідувачі зможуть прогулятись підземими коридорами Колізею, помилуватись коридорами та арками, які з’єднували кімнати гіпогею а потім на спеціальному ліфті піднятись на арену. 

➡ Читайте також: Італія впроваджує “зелений паспорт COVID-19” для туристів

Це вперше за 2 тисячі років, тобто за всю історію пам’ятки, до підземель Колізею допустять публіку. 

Раніше гіпогей освітлювався свічками. Однак руйнація рівня землі навколо тепер дозволяє проникати туди сонячному світлу. 

Рестарвація Колізею тривала з 2011 року. Гіпогей почали реставрувати у 2018 році. Роботи проводились спільно з італійським модним брендом Tod’s, який виділив на це 25 мільйонів євро.

Реставрацію проводили у три етапи, починаючи з очистки фасаду пам’ятника та переходячи до підземних зон. 

Читайте також  4-денний круїз по Середземному морю у листопаді за ... 117€

Щоб відтворити гіпогей, команда використала фотографічні дослідження, картографування поверхні, а також повільну та ретельну очистку бруду, мікроорганізмів (водоростей, лишайників тощо). В деяких місцях їм довелось навіть видалити сліди попередніх реставрацій та замінити більш автентичними. 

 За словами директорки Археологічного парку Колізею Альфонсіни Руссо, тепер відвідувачі зможуть краще зрозуміти, як функціонував Колізей. 

Завершення реставрації підземелля не означає завершення реставрації всього Колізею. Там також планують побудувати дерев’яну арену, на якій влаштовуватимуть культурні заходи. 

Колізей є найпопулярнішою історичною пам’яткою у світі. До пандемії він приваблював 5 мільйонів туристів на рік. 

Джерело, фото: CNN

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Укрзалізниця презентувала власний мобільний додаток!

Укрзалізниця нарешті запустила офіційний мобільний додаток! Про це повідомляє прес-служба …