Польський залізничний перевізник SKPL Cargo планує виконувати рейси по ще одному напрямку між Україною та Польщею вузькою колією. Нагадаємо, що напередодні компанія отримала дозвіл на виконання рейсів між Варшавою та Рава-Руською.

Отож, за інформацією польського галузевого видання Rynek Kolejowy, компанія SKPL повідомила Управління залізничного транспорту Польщі про готовність виконувати пасажирські перевезення на маршруті від Сянока до прикордонного міста Крощенко і далі до Хирова в Україні. У заявці йдеться про готовність запустити три щоденні пари транскордонних поїздів Сянок – Хиров – Сянок у період з 15 грудня 2024 року до 14 грудня 2029 року.

Термін подання заявок на дослідження економічної рівноваги становить один місяць і починає відраховуватися, в кожному окремому випадку, з моменту вручення відкритої версії повідомлення уповноваженим суб’єктам, – йдеться в повідомленні відомства.

Зазначимо, що наразі SKPL Cargo курсує на залізничній лінії №108 від Сянока до станції Устрики Долішні, що знаходиться неподалік кордону з Україною.

2023 08 14 165327

Нагадаємо, що в лютому цього року Укрзалізниця завершила реконструкцію двох дільниць, які з Хирова, що на Львівщині, ведуть до Польщі. Це так звана «Лінія 102». Також відновлено інфраструктуру дільниці Хирів — Самбір.

2023 08 14 165402

У рамках робіт на дільницях, що пролягають територією України, капітально відремонтовано близько 68,3 км колій, з них 29,5 км — широкої (1520 мм), 8,6 км — європейського зразка (1435 мм) та 30,2 км — суміщеної. Вкладено решітку на залізобетонних шпалах.

Крім того, відремонтовано 10 мостів, 4 пасажирські платформи, 9 будівель та споруд технологічного призначення, а також вокзали в Хирові, Нижанковичах та Старжаві.

Реконструкція дільниць дає змогу вп’ятеро скоротити відстань подорожі від прикордонного міста Кросценко Бєщадського повіту через територію України до повітового міста Перемишль. Для порівняння: якщо теперішньою залізничною лінією територією Польщі від Кросценко до Перемишля необхідно долати 269 км, то довжина шляху через станцію Хирів становить близько 53 км. 

Крім того, запровадження руху через українську станцію Хирів стане найшвидшим залізничним сполученням між кількома повітами польського Підкарпатського воєводства.

💡 Підтримати редакцію Lowcost.ua:

Будьте в курсі наших новин:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …