Поки Україна тільки на шляху до повноцінного впровадження криптовалюти, у світі цей платіжний засіб набирає все більше популярності. Спільно з криптовалютною біржою ByBit продовжуємо цикл публікацій про криптовалюти, та їх зв’язок з тревел-індустрією.
У 2015 році загальний об’єм транзакцій в мережі Bitcoin перевершив сумарну кількість транзакцій платіжної системи Western Union. Після цього все більше компаній почали приймати криптовалюту в якості платіжних засобів.
Подорожуючи світом, ви напевне маєте список ресторанів та кафе, які плануєте відвідати. Ми підготували ТОП найвідоміших закладів по усьому світу, де можна розрахуватись криптовалютою.
Проте перед цим поговоримо про переваги транзакцій з криптовалютою для ресторанів:
До того ж, крипто-транзакції є абсолютно конфіденційними.
У Європі такий спосіб оплати набирає шаленої популярності. До прикладу, у Франції ресторанів, що приймають криптовалюту, вже більше 15 тисяч. Цю процедуру також схвалили відомі всесвітні мережі. Далі ми розкажемо, які саме.
Всесвітня мережа кафе-ресторанів Starbucks дозволяє розраховуватись Bitcoin, Ether, Litecoin, Bitcoin Cash та Gemini Dollar через платіжний додаток SPEDN.
Окрім того, Starbucks через непряму оплату співпрацює Bakkt App гаманцем, який дозволяє користувачам управляти своїми крипто-активами, використовувати їх для поповнення подарункових карт та оплати криптовалютою за допомогою віртуальної картки Visa. Тобто гість Starbucks може завантажити додаток Bakkt на свій мобільний телефон, завантажити подарункову карту Старбаксів, заплативши біткоїнами, а потім розрахуватись за каву чи їжу в будь-якому кафе мережі по світу.
До речі, одним із перших ресторанів, який прийняв криптовалюту як платіжний засіб, був саме Subway. Тут біткоінами та іншими валютами можна розраховуватись із 2013 року.
Навіть якщо окремі власники Subway вирішили не використовувати криптовалюту, користувач може отримати загальну подарункову карту та поповнювати її віртуальними грошима.
Мексиканський ресторан Safari Comedor розташований в місті Тулум в районі Aldea Zama.
Гостям пропонують традиційні мексиканські страви – тако, талами, популярний місцевий десерт з гіркого какао та козиної карамелі в банановому листі, різноманітні коктейлі тощо.
А в якості оплати приймають біткоіни.
Піцерії Pizza Hut можна зустріти по всьому світу. Проте Венесуела стала першою країною, де ці кафе почали приймати біткоїни.
Венесуельський філіал Pizza Hut у 2020 році заявив про прийом криптовалюту в якості оплати. Проте роблять це не напряму, а за допомогою послуги CryptoBuyer.
До такого рішення підштовхнула фінансова криза та інфляція в країні.
Венесуельська Pizza Hut також надає користувачам можливість поповнювати криптовалютою подарункову карту, а вже нею потім розраховуватись в ресторанах.
Читайте також: Кращі країни для віддаленої роботи
Це ще одна мережа кафе, яка спеціалізується на сендвічах ще з 1981 року.
Quiznos використовує підхід до криптовалют, схожий на Starbucks, також співпрацюючи з мережею Bakkt.
Починаючи свою кампанію, Quiznos заохочував клієнтів так званим кешбеком, коли за кожний розрахунок біткоінами, на подарункову карту повертали 15 доларів біткоїнах.
На даний момент послуга недоступна у всіх без винятку кафе, проте працює, наприклад, у аеропорті Денвера.
Керівництво Quiznos зазначає, що у випадку успішного впровадження та популярності розрахунків криптовалютою, значно розширить такий спосіб розрахунку у своїх ресторанах.
Ресторан в Мемфісі, штат Теннесі, США. Заклад пропонує страви традиційної італійської кухні за низькими цінами.
Crazy Italians приймає платежі в біткоінах, отож здобув собі популярність не лише смачною кухнею, а й дружнім ставленням до крипто туристів.
Популярний ресторан La Sirene в Нью-Йорку пропонує своїм гостям вишукані страви французької кухні. Популярність заклад здобув завдяки гарному обслуговуванню та виключно свіжим і якісним інгрідієнтам для страв. А ще сюди їдуть, аби продегустувати різноманітні французькі та каліфорнійські вина.
La Sirene є одним з найбільш «просунутих» закладів у плані криптовалюти, оскільки приймає оплату у більше десяти криптовалютах.
Тут можна розрахуватись біткоінами, токенами Uniswap, Cardano, Ethereum, Neo, Tezos, XRP і навіть Monero.
Okra – це готель з рестораном у Гонконгу. Розташований в самому центрі в районі Сай Інпун. Фірмова страва закладу – сашимі з саке.
Перехід до криптовалюти в Okra розпочався з пандемії коронавірусу, коли ресторан не міг приймати відвідувачів через карантинні обмеження. Внаслідок цього заклад також переживав фінансову кризу, а також тиск зі сторони банків, які підвищували комісію. Власник вирішив почати приймати криптовалюту, аби скоротити витрати.
Ресторан приймає біткоін та альткоїни, у тому числі Binance Coin. Після прийому їжі гостям видають QR-код, через який можна розрахуватись електронним гаманцем.
Ціни в меню вказані в гонконзьких доларах, які конвертуються в криптовалюту, яку обирає клієнт.
Bitcoin Coffee – це кав’ярня в Празі, де можна розрахуватись лише біткоїнами. Жодні інші традиційні способи оплати, такі як готівка або кредитні картки не використовуються.
Проте для відвідувачів, які не мають біткоїнів, проте хочуть відвідати цей заклад, перебуваючи в Чехії, в Bitcoin Coffee встановили банкомат, де можна придбати біткоіни та оплатити своє замовлення.
Знайти ресторани, які приймають криптовалюту, сьогодні можна практично в будь-якому куточку світу. Практично всі вони є на порталі Coinmap.org. Проте вже дуже близько той час, коли запитання «Чи можна розрахуватись криптовалютою?» не викликатиме здивування у жодного офіціанта.
А почати використовувати криптовалюту можна з біржею Bybit! Реєструйся сьогодні на Bybit і забирай до 600$ у бонусному центрі.
Головне фото: PaySpace
Підтримати проектПідпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!
Wizz Air відкриває базу та розмістить один літак Airbus A320 в аеропорту столиці Молдови -…
Українська авіакомпанія Supernova Airlines отримала дозвіл на виконання чартерних рейсів у межах ЄС, а також…
Польський залізничний перевізник PKP Intercity анонсував новий розклад потягів на наступний рік, що набуде чинності…
Завдяки оновленню домовленостей Укрзалізниці із польським приватним перевізником SKPL, завершилась коротка перерва у продажу квитків…
Укрзалізниця поділилась усіма подробицями щодо глибини продажу квитків на свої внутрішні та міжнародні рейси. Зазвичай…
Знижка до 50% на квитки Автолюкс з міст України до Польщі, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Литви,…