Україна та Італія повністю зняли усі обмеження на польоти між країнами. Про це повідомляє avianews посилаючись на угорську авіакомпанію Wizz Air, яка на минулому тижні відкрила продаж квитків на 14 нових напрямків між країнами.

«Минулого тижня Україна підписала нову угоду про авіаперевезення, яке повністю лібералізувало ринок між двома країнами. Після цього авіаційна влада Італії (ENAC) надала права на маршрути Wizz Air», – повідомили в авіакомпанії Wizz Air.

Режим відкритого неба дозволяє авіаційному регулятору допускати на будь-який маршрут між Італією та Україною будь-які авіакомпанії, не беручи до уваги країну реєстрації авіакомпанії, квоти на польоти між країнами, тощо.

Нагадаємо, що режим польотів за принципом «відкритого неба» між Італією і Україною був ініційований Державіаслужбою Україн у 2015 році, і почав діяти в 2016 році. Однак 31 січня 2020 року авіаційна заблокувала видачу нових дозволів на польоти. Тоді італійська влада Італії повідомила Україну, що українські авіакомпанії отримали досить багато прав на маршрути. Так, на початку року SkyUp Airlines відкрила продаж квитків на 18 напрямків з України в Італію! 

Ймовірною причиною блокування стало те, що Італія хотіла розвивати місцевий авіаційний ринок і отримувати податки в місцевий бюджет. Роль італійської авіакомпанії, яка починаючи з 2017 року виконувала найбільше рейсів між Україною та Італією став італо-албанський лоукостер Ernest Airlines.  І робив це Ernest Airlines паскудно, за що в кінці 2019 року втратив ліцензію. 

Читайте також  Довгий шлях до відкритого неба

Згодом, в березні італійський авіарегулятор ENAC видав права на 11 напрямків з Італії в Україну ірландському лоукостеру Ryanair, який має бази в країні і наймає місцевий персонал. Після цього авіакомпанія анонсувала ще шість маршрутів, збільшивши їх загальну кількість до 17.

Після відкриття бази Wizz Air в Мілані угорський лоукостер отримав дозвіл на відкриття 17 нових напрямків з Італії до України.

У підсумку італійська влада змогла стримати експансію в Італію українських авіакомпаній, надавши перевагу бюджетним авіакомпаніям з базами в Італії. Після цього необхідність обмежувати авіасполучення між країнами зникла.

Наостанок зауважимо, що наразі в системі бронювання SkyUp Airlines доступні квитки тільки на 7 напрямків із Києва та Львова до Італії.

Посилання на пошук лоукост-авіаквитків до Італії:

Підтримати проект

Автор фото – Юра Танчин

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

2 коментарі

  1. Михаил Ларин

    29 Липня, 2020 в 5:19 pm

    Можно ли лететь в Италию по безвизу?

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

20 найпопулярніших авіанапрямків світу у 2021 році

Аналітична компанія Cirium оприлюднила звіт щодо ТОП-20 найпопулярніших маршрутів у 2021 р…