Херсонська область

Сімейна виноробня “Курінь”
Одні з перших в Україні почали виготовляти крафтове вино. Невеликий колектив, виноград збирають вручну, клієнтів знають в обличчя, роблять маленькі партії. “Курінь” – підприємство замкнутого циклу: власний виноградник, винний підвал, цех, дегустаційна зала, готель із рестораном.

Перші лози – Каберне – тут посадили у 2000 р, а ліцензію на виробництво вина отримали у 2012 р. Його почали робити через безвихідь. Зібрали хороший урожай винограду, зрозуміли, що ціна, запропонована за нього великими виробниками, не окуповує витрати. Вирішили зробити вино і результат сподобався. Зараз асортимент вин такий: столові, кріплені та вермути. Традиційні сорти червоних – Каберне, Мерло, Сапераві, білих – Рислінг, Ркацителі, Шардоне. Окремо – мускатна лінійка: білий, Оттонель та Іршаї Олівер. Цими винами особливо гордяться, бо цукристість у винограді з землі “Курінь” – 25-32%, тоді як, зазвичай, вдвічі менше. Плюс вермут – “Степанові хутори”. Назва – від села Степанівка, поблизу якого збирають 12 трав, настоюють їх потім на 70-градусному спирті і додають вино. Офіційний сайт.

Сторінка на ФБ.
Де знаходиться: між Херсоном та Миколаєвом, на 212 км траси Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (М-14).

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Читайте також  Путівник по Херсонській області

Виноробне господарство Трубецького

Справжнє французьке шато, єдине в Україні, яке збереглося до наших днів і працює. Його історія така: після того, як Катерина ІІ зруйнувала козацькі місця, яких було багато в цих краях, вона роздаровувала південні землі високородним дворянам. Так на цих землях з’явився князь Трубецький, який, не зважаючи на відсутність досвіду, вирішив займатися виноробством.

На допомогу запросив тестя – першого і на той час єдиного винороба Російської імперії Льва Голіцина, який заснував у Криму Новий Світ і виготовляв десертні вина та шампанське. Вони разом їздили місцевістю, вибирали на схилах Дніпра найбільш сонячну ділянку і врешті у 1896 р. заклали перші виноградники. Трубецький вирішив займатися сухими винами, з Франції привезли лози каберне і рислінга. У 1900 р. на виставці в Парижі цей рислінг здобув Гран-прі, голіцинське шампанське – золото. Ще, до речі, золото дали коньяку “Шустов”. Це були 3 перші та останні нагороди Російської імперії такого рівня у виноробстві.

Трубецького вбив племінник через ревнощі до своєї дружини за 1 день до його 53-го дня народження. Згодом, після революції шато націоналізували, а Трубецькі емігрували. Господарство стало винрадгоспом імені Леніна, флагманом радянського виноробства і, як це не дивно, навіть залишило слід в історії – три легендарні марочні вина «Оксамит України», «Перлина Степу», «Наддніпрянське». Вони стали візитівкою галузі, подавалися на офіційних прийомах, для верхівки не тільки в СРСР, а й опісля. Ці вина отримали 33 золоті та срібні медалі на міжнародних виставках і дегустаціях – вони справді дуже смачні, рекомендую спробувати хоча б келих у ресторані (ціна в магазині 300-400 грн/пл). В шато, до речі, були з екскурсіями всі президенти України і купа зірок.

Нещодавно комплекс повністю відреставровали троє нових власників: відкрили оглядовий майданчик, банкетну залу, готель, басейн, відновили винні підвали. Там зберігається колекція вин, яку почали збирати у 1958 р. На жаль, історична колекція Трубецького до наших днів не дійшла – під час війни усе випили німці. Але коли пізніше над підземеллями будували склад, екскаватор несподівано викопав пляшки, яким уже понад 100 років!

Шато знаходиться в красивому місці, на березі Дніпра, поруч із Каховською ГЕС. Недалеко від виноробні є мальовнича стежка степових водоспадів. Вартість екскурсії без дегустації – 250-300 грн, з дегустацією – 350-900 (залежить від кількості вин та осіб). Бронювання обов’язкове. Офіційний сайт.
Адреса: вул. Свиридова, 3, с. Веселе.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Сімейна виноробня «Клара Марсала»
Особливість цієї виноробні – відмова від сульфітів і використання натомість диких дріжджів. Крім дегустації 5 вин власного виробництва, тут можна провести більше часу, орендуючи номер, засмагаючи біля басейну та дегустуючи страви з равликів. Нещодавно тут відкрили ще равликову ферму Karl Muller. Запис на дегустації до господарів Віталія та Дани за номером 050 8123029. Сторінка в ІГ.
Адреса: 2 Річкова, СТ “Нафтохімік, м. Гола Пристань, Скадовський район.

klaramarsala

Дім марочних коньяків «Таврія»
Господарство заснували французько-швейцарські колоністи у 1889 р. Сьогодні “Таврія” – найбільший в Україні виробник коньяків із чималими виноробними угіддями – близько 1400 га виноградників. Це підприємство з повним циклом коньячного виробництва: починаючи з вирощування власного винограду, одержання виноматеріалу, перекурки його у коньячні спирти, з наступною витримкою в дубових бочках понад 6 р. та розливом у пляшки. Дім випускає продукцію торгових марок «Таврія», Jatone та AleXX.

На дегустації можна дізнатися про класичну технологію коньячного виробництва та на власні очі побачити галерею 6,5 тис. дубових бочок і бутів, в яких десятиліттями витримуються коньячні спирти. На вибір 4 формати дегустацій: стандартна – 200 грн, класична – 300 грн (мін. група – 5 осіб). VIP – 450 грн. Винна – 150 грн (мін. група 15 осіб). Вартість дегустації вказана для 1 людини без урахування екскурсії. Екскурсія по заводу – 50 грн (мін. група – 5 осіб). Номер гарячої лінії 0-800-50-51-04.
Офіційний сайт.
Адреса: просп. Дніпровський, 299, м. Нова Каховка.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Навігація по матеріалу:

  1. Вступ
  2. Одеська область
  3. Миколаївська область
  4. Херсонська область
  5. Закарпатська область
  6. Виноробні нетипових для виноробства регіонів – Львівська, Київська, Хмельницька, Запорізька, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька та Тернопільська області

Сторінки 1 2 3 4 5 6
Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Тернопільській області

На Тернопіллі немає ані гір, ані моря! Туди їдуть за замками та печерами. А ще там є: один…