Виноробні нетипових для виноробства регіонів:

Львівська область

Виноробня Віталія Маланчука
У 2014 р. Віталій Маланчук для власних потреб заклав невеликий виноградник. І раптом зрозумів, що це найкраще, з чим довелося мати справу – збільшив площу, вирішив робити вино. Сьогодні у нього близько 500 лоз, це пристосовані до місцевого клімату гібридні білі сорти Дублянський, Рислінг, Шардоне, Совіньйон, з червоних- Каберне, Цвайгельт та ін. Крім технічних сортів, вирощує ще близько 40 сортів столового винограду. Декілька років поспіль отримує нагороди на місцевих та всеукраїнських конкурсах як виробник кращого білого сухого вина.
Сторінка на ФБ.
Адреса: с. Гійче, Жовківського району, Львівської області.

This slideshow requires JavaScript.

Edem Resort winery
5-зірковий готель із полями для гольфу та амбіціями отримати для свого ресторану зірку Мішлен заклав у 2016 р. і власний виноградник площею 1,5 га. Висадили 5100 саджанців морозостійких сортів винограду, привезених із Німеччини. З того часу виготовили молоде вино “Каберне”, “Совіньйон” та ін., а також започаткували традицію збирати виноград разом із гостями. Як взяти участь і спробувати вино, дізнавайтесь за телефонами на офіційному сайті.
Адреса: м. Стрілки, Перемишлянський район.

This slideshow requires JavaScript.

Інші виноробні Львівської області.
Axis Winery, м. Львів.
Сторінка на ФБ.
Yanchyn hills family winery, с. Іванівка, Перемишлянського району.
Авторські витримані вина з поетичними назвами «Літо Лоліти» та «Осінь Жерома» та оригінальним дизайном етикеток.

Київська область

Cassia wine
Господарство заснували батько та син Микола та Володимир Касьяненки. Починали невеликий бізнес (близько 20000 пляшок на рік) як хобі, а потім взяли участь у кількох фестивалях, почали приїжджати на дегустації туристи. Замовили красиві пляшки, розробили етикетки. В лінійці Cassia wine – тільки сухі вина і виготовлені тільки в натуральний спосіб.
Сторінка на ФБ.

Читайте також  Путівник по Київській області

Biologist
Своєю основною перевагою у виноробні називають органічний і в майбутньому біодинамічний підхід до виготовлення вина. В с. Лісники неподалік Києва на невеликій площі в 0,5 га вирощують експериментальний біо-виноград, а основні плантації – в Одеській області. Всі пляшки лімітовані і пронумеровані. Різні варіанти дегустацій – на офіційному сайті.
Сторінка на ФБ.

Інші виробники з Київської області:
Виноробня Григорія Кулініченко, м. Кагарлик. Його вина отримали золоту та срібну нагороду престижного Всеукраїнського конкурсу «Одеський залив».
Виноробня Wineidea. На страусиній фермі в Ясногородці знаходиться і шато, куди запрошують на екскурсію, дегустацію, а восени – на фестиваль «Сімейний винороб». На ньому під контролем головного винороба можна спробувати почавити виноград старим способом – ногами.
Сторінка на ФБ.
Сайт.

Хмельницька область

Kalyus Winery
Виноробню назвали на честь містечка Калюс, Новоушицького району, яке було затоплене Дністровським водосховищем внаслідок будівництва Дністровської ГЕС. У дореволюційні часи цей край славився виноробством: в Калюсі росло 20 тис. лоз винограду і функціонував справжній виноробний завод. Перше вино з власного винограду на цій виноробні розлили у 2015 р., згодом купили професійне обладнання і вирішили збільшувати обороти. Лінійка вин: білі сухі – “Рислінг”, “Мускат”, “Шардоне”, “Сухолиманське”; червоні сухі – “Сапераві”, декілька видів “Каберне”. Дегустації проводять у мальовничому місці на високому березі річки, на відкритій терасі.

(фото – uabestwine.com)

Інші виробники Хмельницької області:
Bohdan`s winery, с. Гораївка, Кам’янець-Подільський район.
Родинна виноробня Зелениці, с. Гораївка, Кам’янець-Подільський район, Сімейна виноробня Old Town, с. Довжок, Кам’янець-Подільський район.
Винарня Олександра Онищука, с. Кульчіївці, Кам’янець-Подільський район.

Запорізька область

Villa Del Vino
Виноробня Руслана Лопатко, яка знаходиться на території екопоселення. Є дегустаційний зал на 10 осіб. Площа виноградників – 4,5 га. Вирощують такі сорти винограду: Юпітер, Мерло, Каберне Совіньйон, Піно Нуар, Піно Грі, Шардоне. Сторінка на ФБ.
Адреса: вул. Тіниста, с. Бабурка, Запорізька область, 068 0680044

«Вина Запоріжжя»
Вина виготовляють із винограду сортів Цитронний Магарача, Рислінг, Шардоне, Каберне, Сапераві, Одеський чорний із Миколаївської та Херсонської областей. Екскурсія на винзавод із дегустацією вина і равликів від zap.ravlik – 270-330 грн. Сайт.
Адреса: вул. Південноукраїнська, 2, м. Запоріжжя, (096) 402 37 90

Читайте також  Путівник по Запорізькій області

Дніпропетровська область

Сімейна виноробня Ігоря Заїки, м. Дніпро. Сайт.
Виноробня «Дрюківські вина», с. Могилів, Царичанський район.
Виноробня G. Chmil, м. Дніпро.
Сімейна виноробня Єлісєєвих, м. Покров, Нікопольський район.

Читайте також  Путівник по Дніпропетровській області 

Виробники вина з інших регіонів:

Виноробня Ігоря Максименко, м. Умань, Черкаська область
Korus wine, м. Кропивницький, Кіровоградська область
Винний дім Гігінеішвілі, с. Корделівка, Калинівський район, Вінницька область
Сімейна виноробня Father`s wine, смт. Гусятин, Тернопільська область

Дарка Горова

Підтримати проект на Patreon!

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram

Навігація по матеріалу:

  1. Вступ
  2. Одеська область
  3. Миколаївська область
  4. Херсонська область
  5. Закарпатська область
  6. Виноробні нетипових для виноробства регіонів – Львівська, Київська, Хмельницька, Запорізька, Черкаська, Кіровоградська, Вінницька та Тернопільська області
Сторінки 1 2 3 4 5 6
Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Путівник по Казахстану (Південно-Східний регіон)

Країна Великого Шовкового Шляху, неосяжних масштабів, місяцеликих, добродушних людей, спіл…