6 квітня успішно завершилася тестово-випробувальна поїздка євроколією 1435 мм із Польщі до Рава-Руської. Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці.

Після тестової поїздки польській стороні знадобиться час для розгортання повноцінного митно-прикордонного контролю та завершення формальностей, після чого буде оголошено точну дату старту регулярного сполучення.

Сполучення для пасажирів планується відкрити влітку та організувати по Рава-Руській зручний пересадочний хаб між поїздами з Варшави по євроколії 1435 мм та поїздами зі Львова по українській колії 1520 мм.

У перспективі розглядатиметься проєкт подовження європейської колії безпосередньо до Львова.

Проєкт реконструкції євроколії з Рави-Руської до Брюховичів (Львова)

💡 Рава-Руська — українське місто на Львівщині, що розташоване неподалік кордону з Польщею. Відстань до Львова – 50 км, до Жовкви – 36 км, та приблизно 5 км до Польщі.

Зважаючи на те, що в УЗ відсутні пасажирські потяги пристосовані для руху євроколією, тестовий рейс виконувався рухомим складом SN84-003 польської SKPL. В компанії зазначили, що це був перший польський пасажирський потяг, який заїхав на територію України з моменту початку повномасштабної війни.

Проїзд спеціального потягу SKPL перевірив технічні можливості запуску щоденного прямого сполучення з Російської РЕ до Варшави.

Нагадаємо, що напередодні ми повідомляли про тестовий рейс євроколією між Равою-Руською та Любліном, який за кілька місяців дасть старт рейсам вузькою колією між Варшавою та Рава-Руською з пересадкою на Львів. Сполучення мали запустити минулого року, тоді Укрзалізницею було відновлено ділянку євроколії довжиною 8,4 км та відреставровано вокзал на станції Рава-Руська.

Нагадаємо, що ще у 2019 році тодішній міністр інфраструктури обіцяв побудувати суміжну євроколію зі Львова (Скнилова) до Мостиської, а в 2022 році чеський перевізник RegioJet анонсував рейси з Праги до Мостиськи.

Головне фото – SKPL

Підтримати проект

Будьте в курсі наших новин:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Польські залізниці дарують безкоштовний проїзд для дітей 1 червня!

Польський залізничний перевізник PKP Intercity анонсував безкоштовне перевезення дітей по …