УЗ відкрила продаж квитків до жіночих купе на чотири потяги далекого сполучення, що відправлятимуться з 30 червня. Про це повідомляє прес-служба перевізника.
Наразі продаж відкрито в пілотному режимі, і такі квитки до жіночих купе доступні тільки в мобільному застосунку Укрзалізниці на наступні потяги далекого сполучення, які є серед лідерів за кількістю зареєстрованих конфліктних випадків з початку року:
- №81 Київ – Ужгород;
- №41 Дніпро – Трускавець;
- №75 Київ – Кривий Ріг;
- №15 Харків – Ясіня.
Поїзди з доступними для придбання жіночими купе будуть відповідно марковані у застосунку, а посадка до таких купе буде відкрита виключно жінкам та дітям, яким не виповнилося 6 років. Вартість проїзду в жіночих купе не відрізняється від звичайної, кількість квитків на одне замовлення так само обмежена чотирма.
Компанія розглядає тест із запровадженням жіночих купе як один з елементів системного посилення безпеки у поїздах, водночас посилюючи патрулювання рейсів воєнізованою охороною, а також продовжуючи програму оснащення вагонів камерами відеоспостереження, сигналізацією на дверях купе та кнопками виклику провідника.
Нагадаємо, що про плани відкриття продажу квитків в купе для тільки для жінок ми повідомляли в травні.
Примітка від УЗ:
Відповідно до пункту 1.7 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України, затверджених наказом Мінтрансзв’язку від 27.12.2006 № 1196, зареєстрованих в Мін’юсті 04.04.2007 за № 310/13577 (далі – Правила перевезення), купе жіноче – купе, у яке здійснюється продаж проїзних документів тільки для осіб жіночої статі.
Згідно з підпунктом «а» пункту 2.47 Правил перевезення Укрзалізниця, як перевізник має право відмовити в оформленні проїзних документів у разі, якщо замовник проїзного документа не згоден з умовами цих Правил.
Відповідно до пункту 7.7 Правил перевезення у разі відсутності місця у вагоні, до якого придбано проїзний документ, начальник поїзда (старший стюард) зобов’язаний надати пасажиру, за його згодою, місце в іншому вагоні (у тому числі і вищої категорії – без стягнення доплати). Якщо ж пасажиру надано місце нижчої категорії, то йому повертається різниця вартості проїзду. У разі неможливості надати місце пасажиру в цьому самому поїзді йому, на його згоду, надається відповідне місце в іншому поїзді з переоформленням проїзних документів безплатно, а в разі відмови пасажира від запропонованої заміни місця на підставі акта загальної форми, складеного начальником потягу (старшим стюардом) йому повертається вартість проїзду і послуг в претензійному порядку.
💡 Підтримати редакцію Lowcost.ua:
Будьте в курсі наших новин:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!