Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про введення тимчасового захисту для громадян у зв’язку з масовим в’їздом людей, які втікають з України через війну. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Механізм тимчасового захисту дозволить українським біженцям отримувати доступ до житла, ринку праці, медичної допомоги та освіти для дітей.

Тимчасовий захист – це надзвичайний механізм. Він може бути застосований тоді, коли є масовий наплив людей. Цей механізм має на меті забезпечити негайний та колективний (тобто без необхідності розгляду індивідуальних заяв) захист переміщених осіб, які не мають змоги повернутися до країни їх походження. Мета полягає в тому, аби послабити тиск на національні системи надання притулку та дозволити переміщеним особам користуватися гармонізованими правами в усьому Євросоюзі. Це — права на проживання, доступ до ринку праці та житла, медичну допомогу та доступ до освіти для дітей.


Ухвалене рішення активує тимчасовий захист на початковий період у один рік. Цей період може
автоматично подовжуватися на шість місяців, до одного року максимум. Європейська Комісія може
запропонувати Раді ЄС продовжити тимчасовий захист ще на один рік. Європейська Комісія також
може запропонувати припинення тимчасового захисту в разі якщо ситуація в Україні дозволятиме
безпечне та тривале повернення.

Громадяни України, а також громадяни третіх країн чи особи без громадянства, які мали міжнародний захист в Україні, та члени їх сімей отримають тимчасовий захист, якщо вони проживали в Україні до 24 лютого 2022 року включно. До громадян третіх країн, які проживали в Україні до 24 лютого включно, мають дозвіл на постійне проживання і не можуть безпечно повернутися до своїх країн, країни-члени ЄС повинні застосовувати або тимчасовий захист, або ж відповідний захист згідно зі своїм національним законодавством.

Країни-члени також можуть застосувати це рішення до інших людей, включно із громадянами третіх країн, які легально проживають в Україні і не можуть безпечно повернутися до рідної країни. Рішення Ради ЄС також стосується українців, які втекли незадовго до 24 лютого або ж опинилися на території Євросоюзу безпосередньо перед цією датою, — наприклад, через роботу чи відпустку.

У рамках цього рішення Європейська Комісія координуватиме співпрацю та обмін інформацією між країнами-членами. Зокрема, йдеться про моніторинг можливостей прийому та виявлення необхідності додаткової підтримки. Агенції ЄС, у тому числі Frontex, агенція ЄС з питань притулку та Європол, можуть надавати подальшу оперативну підтримку на прохання країн-членів.

Зверніть увагу:


Безкоштовні перевезення та проживання доступні для українців в Європі:

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх новин:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Новий потяг Київ – Братислава вже в грудні

Україна та Словаччина погодили запуск нового залізничного сполучення між Києвом та Братисл…