Комісія Європейського Союзу зменшила термін дії цифрових сертифікатів про вакцинацію (EU Digital COVID Certificate) до 9 місяців (270 днів). До цього вони діяли протягом одного року. Про це повідомляє прес-служба комісії ЄС.

Щоб забезпечити достатній час для технічного впровадження нововведень та для забезпечення кампаній ревакцинації, нові правила будуть діяти з 1 лютого 2022 року та стосуватимуться туристичних подорожей всередині Європи.

Відповідно, варто очікувати, що українські цифрові сертифікати вакцинації в Дії також будуть підігнані під нові європейські норми, оскільки в серпні цього року Комісія ЄС прийняла рішення про встановлення еквівалентності сертифікатів COVID-19, виданих Україною до сертифікатів, виданих Європейським Союзом. Після цього термін дії українських сертифікатів збільшили з 6 до 12 місяців.

Новими правилами передбачено, що держави-члени ЄС прийматимуть сертифікати про вакцинацію протягом дев’яти місяців з моменту введення останньої дози первинної вакцинації і не матимуть права передбачити ні менший, ні довший період дії сертифікатів вакцинації.

Поки що стандартний період дії не застосовуватиметься до сертифікатів, виданих після введення бустерних доз, оскільки достатніх даних щодо періоду захисту ще немає. Тобто деякий час сертифікати після отримання бустерної (третьої або другої дози вакцини) будуть без обмеженя по терміну дії.

Бустерні сертифікати будуть позначатись таким чином:

  • 3/3 для бустерної дози після первинної серії вакцинації з 2 доз.
  • 2/1 для бустерної дози після одноразової вакцинації або однієї дози 2-дозової вакцини, введеної пацієнту, що одужав

Нагадаємо, що Україну було виключено із “зеленого списку” ЄС 9 листопада і відтоді сертифікат вакцинації став обов’язковим атрибутом для подорожей в Європу. Наразі багато країн ЄС вводять правила щодо обов’язкової наявності негативного результату тестування на COVID-19 у додаток до сертифікату вакцинації. Деякі країни, наприклад Італія, взагалі закрили кордони для українців, а деякі, наприклад Болгарія навпаки відкрили кордони.

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

УЗ збільшує кількість потягів із жіночими купе!

УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкла…