Рада Європейського Союзу затвердила нову рекомендацію щодо забезпечення безпечного та вільного пересування під час пандемії COVID-19, що спиратиметься на індивідуальний підхід, а не на регіон походження туриста. Нова рекомендація змінює рекомендацію 2020/1475. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.
Згідно з новою рекомендацією, обмеження та заходи щодо COVID-19 мають застосовуватися з урахуванням наявності в особи цифрового сертифікату, а не епідеміологічної ситуації в регіоні/країні походження, за винятком регіонів та країн де рівень поширення COVID-19 є дуже високим (темно-червоні країни чи регіони). Це означає, що цифровий COVID-19 сертифікат має бути ключовим фактором для безперешкодних подорожей в ЄС. Індивідуальний підхід суттєво спростить чинні правила і наддасть мандрівникам більше ясності та визначеності.
💡 Рекомендація набирає чинності з 1 лютого 2022 року! Також зазначимо, що з цього дня в ЄС буде скорочено термін дії сертифікатів вакцинації до 9 місяців.
Цифровий сертифікат COVID-19 в ЄС може включати наступні типи документів:
- сертифікат про вакцинацію, препаратом схваленим Європейським агентством лікарських засобів, якщо з моменту останньої дози пройшло щонайменше 14 днів і не більше 270 днів або якщо особа отримала бустерну дозу. Країни-члени також можуть приймати сертифікати про вакцинацію для вакцин, схвалених національними органами влади або ВООЗ
- негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, отриманий не більше ніж за 72 години до подорожі, або негативний швидкий тест на антиген, отриманий не більше ніж за 24 години до подорожі.
- довідка про одужання (про те, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло не більше 180 днів)
Особи, які не мають цифрового сертифіката, можуть бути зобов’язані пройти тестування на COVID-19 до подорожі або не пізніше 24 годин після прибуття. Від цієї вимоги мають бути звільнені особи з важливими функціями (водії та члени екіпажів літаків чи кораблів) або потребами (лікування), люди які живуть поблизу кордону, а також діти віком до 12 років.
❗ За попередньою інформацією наразі ця рекомендація поширюється тільки на подорожі всередині Європи, тимчасове обмеження на подорожі з третіх країн діятиме і надалі. Нагадаємо, що 17 січня Рада ЄС оновила перелік безпечних країн і Україна залишилась в зоні ризику. Із позитивного – Україна є на карті в офіційні інфографіці ЄС по новим рекомендаціям.
Однак, із прийняттям нових рекомендацій Ради ЄС та рекомендацією ВООЗ щодо скасування обмежень на подорожі та перевірку COVID-сертифікатів можна очікувати на позитивні зрушення в питаннях обмежень на подорожі в ЄС з третіх країн, в тому числі з України. До прикладу деякі країни ЄС (Швеція, Великобританія, Швейцарія, Кіпр) скасували ПЛР-тестування для власників сертифікатів вакцинації!
Наостанок зазначимо, що рішення Ради ЄС не є юридично обов’язковим документом і носить рекомендаційний характер на основі якого кожна окрема держава-член залишається відповідальними за виконання змісту рекомендації.
Умови в’їзду для громадян України в окремі країни можна перевірити тут:
Photo by Markus Spiske on Unsplash
Підтримати проектБудьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!