Рада Європейського Союзу затвердила нову рекомендацію щодо забезпечення безпечного та вільного пересування під час пандемії COVID-19, що спиратиметься на індивідуальний підхід, а не на регіон походження туриста. Нова рекомендація змінює рекомендацію 2020/1475. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Згідно з новою рекомендацією, обмеження та заходи щодо COVID-19 мають застосовуватися з урахуванням наявності в особи цифрового сертифікату, а не епідеміологічної ситуації в регіоні/країні походження, за винятком регіонів та країн де рівень поширення COVID-19 є дуже високим (темно-червоні країни чи регіони). Це означає, що цифровий COVID-19 сертифікат має бути ключовим фактором для безперешкодних подорожей в ЄС. Індивідуальний підхід суттєво спростить чинні правила і наддасть мандрівникам більше ясності та визначеності.

💡 Рекомендація набирає чинності з 1 лютого 2022 року! Також зазначимо, що з цього дня в ЄС буде скорочено термін дії сертифікатів вакцинації до 9 місяців.

Цифровий сертифікат COVID-19 в ЄС може включати наступні типи документів:

  • сертифікат про вакцинацію, препаратом схваленим Європейським агентством лікарських засобів, якщо з моменту останньої дози пройшло щонайменше 14 днів і не більше 270 днів або якщо особа отримала бустерну дозу. Країни-члени також можуть приймати сертифікати про вакцинацію для вакцин, схвалених національними органами влади або ВООЗ
  • негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, отриманий не більше ніж за 72 години до подорожі, або негативний швидкий тест на антиген, отриманий не більше ніж за 24 години до подорожі.
  • довідка про одужання (про те, що з дати першого позитивного результату тесту пройшло не більше 180 днів)

Особи, які не мають цифрового сертифіката, можуть бути зобов’язані пройти тестування на COVID-19 до подорожі або не пізніше 24 годин після прибуття. Від цієї вимоги мають бути звільнені особи з важливими функціями (водії та члени екіпажів літаків чи кораблів) або потребами (лікування), люди які живуть поблизу кордону, а також діти віком до 12 років.

❗ За попередньою інформацією наразі ця рекомендація поширюється тільки на подорожі всередині Європи, тимчасове обмеження на подорожі з третіх країн діятиме і надалі. Нагадаємо, що 17 січня Рада ЄС оновила перелік безпечних країн і Україна залишилась в зоні ризику. Із позитивного – Україна є на карті в офіційні інфографіці ЄС по новим рекомендаціям.

Однак, із прийняттям нових рекомендацій Ради ЄС та рекомендацією ВООЗ щодо скасування обмежень на подорожі та перевірку COVID-сертифікатів можна очікувати на позитивні зрушення в питаннях обмежень на подорожі в ЄС з третіх країн, в тому числі з України. До прикладу деякі країни ЄС (Швеція, Великобританія, Швейцарія, Кіпр) скасували ПЛР-тестування для власників сертифікатів вакцинації!

Наостанок зазначимо, що рішення Ради ЄС не є юридично обов’язковим документом і носить рекомендаційний характер на основі якого кожна окрема держава-член залишається відповідальними за виконання змісту рекомендації.

Умови в’їзду для громадян України в окремі країни можна перевірити тут:

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Залізницею влітку: потяги Укрзалізниці, що обладнані кондиціонерами

В яких поїздах УЗ можна комфортно подорожувати влітку з кондиціонерами. З огляду на літній…