Починаючи з 1 серпня Україна змінить підхід до віднесення інших країн на «червону» та «зелену» зони у зв’язку з епідемією COVID-19. Про це на брифінгу 29 липня повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 

За словами міністра, з 1 серпня в Україні починають діяти нові удосконалені правила щодо поділу країн на зони, а статистика буде оновлюватися раз на 7 днів. Зазначимо, що зараз до уваги береться показник активних випадків COVID-19 на 100 тис населення, який не повинен перевищувати 55.

Отож, якщо сьогодні до уваги береться кількість активних хворих у тій чи іншій країні, то з 1 серпня це буде повністю так само, як це в країнах Європи.

Буде два показники, при перевищенні яких країна буде віднесена до червоної зони:

  • приріст хворих за останні 14 днів – якщо він перевищує такий приріст на території України
  • відсоток хворих у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями – якщо він буде більше 30%.

За цими двома показниками МОЗ буде вимірювати показники, і раз на 7 днів складати перелік країн червоної та зеленої зони.

Читайте також  Список лабораторій, де можна зробити ПЛР-тест на Covid-19 для виїзду за кордон

Нагадаємо, що з 15 червня, в Україні запроваджено адаптивний підхід до самоізоляції/обсервації українців та громадян інших країн, які прибувають з-за кордону. Країни було поділено на 2 зони, відповідно до кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення – червону та зелену. В липні змінено критерії віднесення країн до цих зон шляхом збільшення порогу захворювань з 40 до 55 на 100 тисяч населення.

При поверненні з країн, які віднесено до “червоної зони” обов’язковою була двотижнева самоізоляція. Згодом Центр громадського здоров’я МОЗ України опублікував алгоритм дострокового припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон та повернулись з країн червоної зони.

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Рада Європейського Союзу продовжила тревелбан для громадян України!

Рада Європейського Союзу оновила перелік країн, громадянам яких рекомендують дозволити в’ї…