Нова Зеландія розташована на двох великих островах – Північному і Південному (та близько 600 дрібніших). Обидва великі острови варті уваги і ми розділимо цей репортаж на дві частини: зараз – про Північний острів: найцікавіші природні красоти, найвищі вулкани, дивовижні печери з синім світінням, танці і татуювання маорі та звісно, знаменитий Хоббітон!

До прибуття білих переселенців ВСЮ Нову Зеландію покривали фантастично красиві ліси. На щастя, четвертина цього скарбу ще збереглася у 13 національних парках країни. Як на мене, це найбільша коштовність цих островів, таких лісів на планеті залишилося зовсім небагато і особисто я, потрапляючи в такі місця, отримую неймовірне задоволення.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

В деяких із них росте одне з найдавніших хвойних дерев планети, яке пережило навіть динозаврів – дерево каурі. В суворо охоронювані ліси каурі пускають тільки після ретельної обробки взуття, щоб не занести чужорідні бактерії на черевиках. На цьому фото – найвідоміше дерево Нової Зеландії, яке навіть має ім’я – Tаne Mahuta. Його вік оцінюють приблизно в 2-2,5 тис. р. Висота разом із кроною – 51,5 м, обхват стовбура 13,8 м.

109901883 4375676285790864 8305464966911761805 o

Один із символів Нової Зеландії – ціатея срібляста, деревоподібна папороть висотою до 10 м. Вона зростає майже повсюдно, переважно в прибережних і низинних лісах. Деревне волокно папороті отруйне. Племена маорі використовували його для обробки наконечників, але і в медичних цілях (має антисептичні властивості).

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

В Новій Зеландії знаходяться знамениті печери з сяючими личинками. Найпопулярніше серед туристів на Північному острові місце – Вайтомо. Там розташована велика печера з прокладеними доріжками, поручнями, освітленням. Але людей там надзвичайно багато, ще й фотографувати суворо заборонено. Побувавши у Вайтомо кілька років тому, ми почали мріяти дістатися до подібного місця з фотокамерою самостійно і щоб нікого навколо. І ось цього разу нам це вдалося!

110160406 4375675455790947 9062940675594767136 o

Півдня лазили іншою печерою – Вайпу – протискалися через вузькі ходи, проповзали під сталактитами, йшли вбрід через підземні річки… А потім дві години захоплено сиділи у великому підземному залі та спостерігали за тисячею блакитних крапок на стелі печери. Яскравість світіння визначається тим, наскільки комаха голодна. Ці були несамовито голодні і сяяли у темряві так яскраво, що ми з Олею розрізняли навіть обличчя один одного. Стоїш у повній темряві, поруч шумить підземна річка, а над тобою мерехтять сині вогники і здається, що ти летиш через Космос. Це шедевр природи, чарівне, неймовірне видовище, яке залишиться в нашій пам’яті назавжди.

Читайте також  Ексклюзивний репортаж з експедиції в неймовірний Чад (частина 1)

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Те, що на перший погляд здається мільярдами маленьких зірочок, насправді підсвічені ловчі сіті личинок грибних комариків Arachnocampa luminos. Вони зустрічаються лише на території Нової Зеландії та Австралії. Живуть у темних, вологих печерах, де є вода, тому що саме там найчастіше трапляється і їх основний корм – особливі гриби. Але значно більше вони люблять їсти комах – мошок, москітів, міль та ін. Щоб їх зловити, личинки грибних комариків плетуть спеціальні пастки з шовкових ниток довжиною 30-40 см. Кожна така ниточка починається у гнізді личинки. На кінці або по всій довжині нитки розташовуються крапельки липкої рідини. У деяких видів ці крапельки мають паралізуючі властивості, щоб жертва не зуміла втекти. Спорудивши пастку, личинки починають підсвічувати її власним тілом, приманюючи здобич. Коли вона потрапить у розставлені сіті, личинки швидко підтягують нитку нагору.

100061606 4076130682412094 3734735567250784256 o

❗ Увага! Користуйтесь кнопками навігації нижче, щоб перейти до розділу, який вас цікавить:

  1. Вступ. Про Paganel Studios та карантин в Новій Зеландії
  2. Природа Нової Зеландії. Печери з сяючими личинками
  3. Вулкани Таранакі та Тонгаріро, нацпарк Егмонт, а також Три Сестри
  4. Корінне полінезійське населення Нової Зеландії маорі
  5. Хоббітон – місце паломників-толкієністів
Сторінки 1 2 3 4 5
Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

10 цікавих фактів про польоти від бортпровідниці

Ми постійно пишемо про цікаві новини зі сфери авіації. А також уже робили велике інтерв…