На Заході Північного острова знаходиться красивий вулкан Таранакі — активний стратовулкан, який входить до Тихоокеанського вогняного кільця. Це оточена рівниною самотня гора висотою 2518 м, один із найбільш симетричних конусів у світі. Таранакі дуже схожий на японську гору Фудзіяма, внаслідок чого у фільмі “Останній самурай” разом із Томом Крузом “зіграв одну з головних ролей”.

107605372 4303029789722181 5400407853080779247 o

У Таранакі є ще одне ім’я – Егмонт. У 1770 р. гору побачив капітан Джеймс Кук, який назвав її іменем колишнього лорда Джона Егмонта. Він дуже допомагав Куку в організації навколосвітніх експедицій, був його спонсором і просто гарною людиною. Протягом століть ніхто, крім маорі, не ступав на схили гори, та й то лише до початку снігового покриву. Вони вірили, що серед величних гір живуть духи і міфічні рептилії, так що перші європейці з наукової експедиції змушені були підкорювати гору вдвох.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

Зараз територія навколо вулкану – це нацпарк Егмонт. Він був заснований ще у 1900 р. і має незвичайну форму у вигляді кола. Щоб зробити це фото біля невеличкого озерця на схилі Таранакі, нам довелося встати ні світ, ні зоря. Оля вийшла в ніч, 2,5 год. до світанку, щоб ще до сходу сонця добігти до цієї точки (Pouakai Tarn). Однак ми не врахували, що на дворі – зима, температура вночі -10°C і озеро повністю замерзло. А так хотілося сфотографувати відображення світанкового Таранакі.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

В цей час я біг до іншого озера (Mangamahoe), щоб зробити фото з дрона через ліс, озеро і папороті з видом на світанковий вулкан Таранакі. Справа в тім, що взимку вулкан частенько стоїть закутаний у хмари. Нам довелося просидіти в цьому місці кілька днів, щоб нарешті дочекатися ясного ранку і знімати його з декількох точок.

Читайте також  Як коронавірус зачепив українців: 18 втрачених квитків і десятки перебронювань

Ще один вулкан Північного острова – Тонгаріро, щоправда він не такий ефектний і фотогенічний, як Таранакі. Але в нацпарку довкола теж є, чим зайнятися. Наприклад, трек Tongariro Alpine Crossing вважається одним із кращих походів у Новій Зеландії, входить у список Great Walks та перший у світі отримав статус спадщини ЮНЕСКО. У зимовий час це шлях через засніжені гори і замерзлі озера.

Інше відоме серед любителів краси місце – Три Сестри. Дуже гарна ділянка на узбережжі, яку можна відвідати під час відпливу. Однак зимові дні короткі, ніч настає швидше, ніж починається відплив – фото не зробити. А можна взяти і прилетіти дроном із протилежного берега затоки, все зняти і спокійно полетіти назад – технології! Поруч знаходиться скеля Слон. Вона і справді схожа на слона, який п’є воду.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

❗ Увага! Користуйтесь кнопками навігації нижче, щоб перейти до розділу, який вас цікавить:

  1. Вступ. Про Paganel Studios та карантин в Новій Зеландії
  2. Природа Нової Зеландії. Печери з сяючими личинками
  3. Вулкани Таранакі та Тонгаріро, нацпарк Егмонт, а також Три Сестри
  4. Корінне полінезійське населення Нової Зеландії маорі
  5. Хоббітон – місце паломників-толкієністів
Сторінки 1 2 3 4 5
Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

10 цікавих фактів про польоти від бортпровідниці

Ми постійно пишемо про цікаві новини зі сфери авіації. А також уже робили велике інтерв…