У Венеції затопило площу Сан-Марко. Пізно ввечері у суботу, вона опинилась під водою. І хоча Венеція звикла до паводків восени та навесні, проте літні повені нехарактерні для міста.

Спеціалісти зазначають, що повені стали частішими через зміни клімату та підвищення рівня моря. Найнижча частина Венеції знаходиться саме навпроти площі Сан-Марко – всього 64 сантиметри над рівнем моря. Цього літа площу Сан-Марко затоплює вже вдруге.

Проте, для прикладу, у 1900 році площу Сан-Марко підтоплювало всього 4 рази на рік, тоді як в наш час це відбувається близько 60 разів на рік.

Влада Венеції інвестувала кошти в систему захисту від повеней MOSE, яку вперше використали восени 2020 року. Система працює завдяки серії воріт, які здатні ізолювати місто від Адріатичного моря під час приливів. Однак система працює, коли приливи підіймаються вище 110 сантиметрів, тому не захистила місто від потопу зараз, коли вода піднялась до 1 метру.

Джерело, фото: euronews

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Підтримати проект
Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Італійська авіакомпанія Alitalia виконала останній рейс

Авіакомпанія Alitalia здійснила останній рейс. З 15 жовтня всі польоти виконуватимуть під …