Рада Європейського Союзу схвалила оновлені рекомендації щодо умов в’їзду громадян третіх країн при несуттєвих (туристичних) подорожах до до країн ЄС під час пандемії COVID-19. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.
Згідно з новими рекомендаціями, обмеження щодо подорожей громадян третіх країн в умовах COVID-19 мають застосовуватися з урахуванням:
💡 Рішення Ради ЄС не є юридично обов’язковим документом і носить рекомендаційний характер на основі якого кожна окрема держава-член залишається відповідальною за виконання змісту рекомендації.
В нових рекомендаціях йдеться про те, що держави-члени повинні дозволити подорожі в цілях туризму для повністю вакцинованих, а також тих хто подолав COVID-19. Для деяких із цих мандрівників можуть застосовуватися додаткові заходи перед поїздкою, такі як ПЛР-тестування.
Рада ЄС рекомендує визнавати вакцини схвалені Європейським агентством із лікарських засобів, а також ВООЗ. Серед них:
Вакцинованими вважаються особи, які пройшли повний курс вакцинації не менше ніж 14 днів та не більше ніж 270 днів до прибуття до ЄС, або вони отримали бустерну дозу. Особи, що подолали COVID-19 можуть подорожувати до ЄС протягом 180 днів з отримання негативного результату тесту після одужання.
В рекомендаціях також передбачено додаткові заходи з стримування COVID-19, наприклад додатковий ПЛР-тест для вакцинованих препаратом схваленим ВООЗ, карантин або навіть самоізоляція. Негативний ПЛР-тест перед відправленням також може знадобитися особам, які одужали від COVID-19, а також особам, які були вакциновані вакциною, схваленою в ЄС, але не мають сертифіката ЄС або еквівалентного сертифіката.
Діти віком від 6 до 18 років можуть подорожувати з негативним ПЛР-тестом. Країни-члени можуть вимагати додаткового тестування після прибуття, а також карантину або ізоляції. До дітей віком до 6 років не повинні застосовуватися жодні тести або додаткові вимоги.
Нові рекомендації вступають в силу з 1 березня, і вони в багатьох аспектах збігаються з рекомендаціями щодо подорожей всередині ЄС, які були затвердженні в кінці січня цього року.
В прес-релізі йдеться про те, що оновлена ??рекомендація передбачає подальший перехід до суто особистісного підходу і її необхідно переглянути переглянути до 30 квітня 2022 року.
Також Рада ЄС змінила критерії до категоризації країн та віднесення їх до переліку безпечних країн:
Інші існуючі критерії продовжують застосовуватися: стабільна тенденція або тенденцію до зменшення нових випадків, 4% позитивних результатів серед усіх проведених тестів, прогрес у вакцинації, тощо.
Нагадаємо, що станом на 19 січня Україна знаходиться в червоному переліку ЄС. Однак, незважаючи на знаходження України в червоному переліку ЄС майже всі європейські країни (за виключенням Італії та Мальти) відкриті для вакцинованих громадян України.
Photo by Markus Spiske on Unsplash
Підтримати проектПідпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер, Viber або читайте наш канал у Telegram!
В яких поїздах УЗ можна комфортно подорожувати влітку з кондиціонерами. З огляду на літній період…
Відсьогодні, з 00:00 17 липня, наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова для всіх чоловіків…
УЗ повідомляє, що з 1 серпня розшириться перелік поїздів з жіночими купе. Зокрема в розкладі…
Європейська транспортна компанія FlixBus оголосила про запуск одразу трьох міжнародних ліній з України до Кишинева…
Укрзалізниця прискорить популярний міжнародний потяг із Києва до Варшави з 9 червня, а також рейсів…
Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило прийом…