Рада Європейського Союзу схвалила оновлені рекомендації щодо умов в’їзду громадян третіх країн при несуттєвих (туристичних) подорожах до до країн ЄС під час пандемії COVID-19. Про це повідомляє прес-служба Ради ЄС.

Згідно з новими рекомендаціями, обмеження щодо подорожей громадян третіх країн в умовах COVID-19 мають застосовуватися з урахуванням:

  • епідеміологічної ситуації в країні походження
  • індивідуального статусу людини (наявність сертифікату про вакцинацію, довідки про одужання)

💡 Рішення Ради ЄС не є юридично обов’язковим документом і носить рекомендаційний характер на основі якого кожна окрема держава-член залишається відповідальною за виконання змісту рекомендації.

В нових рекомендаціях йдеться про те, що держави-члени повинні дозволити подорожі в цілях туризму для повністю вакцинованих, а також тих хто подолав COVID-19. Для деяких із цих мандрівників можуть застосовуватися додаткові заходи перед поїздкою, такі як ПЛР-тестування.

Рада ЄС рекомендує визнавати вакцини схвалені Європейським агентством із лікарських засобів, а також ВООЗ. Серед них:

  • AstraZeneca/Oxford
  • Pfizer/BionTech
  • Moderna
  • Covishield
  • Johnson and Johnson
  • Sinopharm
  • Sinovac
  • COVAXIN
  • Covovax
  • Nuvaxovid

Вакцинованими вважаються особи, які пройшли повний курс вакцинації не менше ніж 14 днів та не більше ніж 270 днів до прибуття до ЄС, або вони отримали бустерну дозу. Особи, що подолали COVID-19 можуть подорожувати до ЄС протягом 180 днів з отримання негативного результату тесту після одужання.

В рекомендаціях також передбачено додаткові заходи з стримування COVID-19, наприклад додатковий ПЛР-тест для вакцинованих препаратом схваленим ВООЗ, карантин або навіть самоізоляція. Негативний ПЛР-тест перед відправленням також може знадобитися особам, які одужали від COVID-19, а також особам, які були вакциновані вакциною, схваленою в ЄС, але не мають сертифіката ЄС або еквівалентного сертифіката.

Діти віком від 6 до 18 років можуть подорожувати з негативним ПЛР-тестом. Країни-члени можуть вимагати додаткового тестування після прибуття, а також карантину або ізоляції. До дітей віком до 6 років не повинні застосовуватися жодні тести або додаткові вимоги.

Нові рекомендації вступають в силу з 1 березня, і вони в багатьох аспектах збігаються з рекомендаціями щодо подорожей всередині ЄС, які були затвердженні в кінці січня цього року.

В прес-релізі йдеться про те, що оновлена ??рекомендація передбачає подальший перехід до суто особистісного підходу і її необхідно переглянути переглянути до 30 квітня 2022 року.

Також Рада ЄС змінила критерії до категоризації країн та віднесення їх до переліку безпечних країн:

  • кількість випадків COVID-19 на 100 000 жителів за останні 14 днів збільшено з 75 до 100
  • щотижневий рівень тестування на 100 000 жителів збільшено з 300 до 600

Інші існуючі критерії продовжують застосовуватися: стабільна тенденція або тенденцію до зменшення нових випадків, 4% позитивних результатів серед усіх проведених тестів, прогрес у вакцинації, тощо.

Нагадаємо, що станом на 19 січня Україна знаходиться в червоному переліку ЄС. Однак, незважаючи на знаходження України в червоному переліку ЄС майже всі європейські країни (за виключенням Італії та Мальти) відкриті для вакцинованих громадян України.

Умови в’їзду для громадян України в окремі країни можна перевірити тут:

Photo by Markus Spiske on Unsplash

Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи ТвіттерViber або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …