Не дуже хороші новини для тих хто користується пропозиціями лоукост-тарифів у Міжнародних авіаліній України. Тепер ще менше безкоштовної ручної поклажі на «безбагажних» тарифах (LOW-COST та Тільки ручна поклажа) у МАУ.
Одна одиниця ручної поклажі і все. Навіть за пакети Duty Free, ноутбук, пресу для читання, фотоапарат, бінокль, портплед та інші доведеться доплатити.
Нові правила діятимуть на усі квитки придбані від 1 листопада на рейси з 15 січня! Зауважимо, що нові правила не розповсюджуються на авіаквитки в тарифах LOW-COST та Тільки Ручна поклажа придбані до 1 листопада!
По суті МАУ не міняє розмір і габарити дозволеної ручної поклажі (7 кг, 55х40х20 см), але робить правила перевезення значно жорсткішими. Якщо раніше можна було перевозити додаткову невелику сумку для ноутбука, чохол для фотоапарата, пакунки з duty free – тепер усе це повинно поміститись у вашу одиницю ручної поклажі. За інформацією авіаперевізника, вибірковий контроль буде проводитись перед гейтом.
Норми провозу багажу в літаках МАУ з 15 січня 2019 року:
Відео про нові правила провозу ручної поклажі в літаках Міжнародних авіаліній України:
Інфографка про нові правила провозу ручної поклажі МАУ:
Додаткова ручна поклажа коштуватиме 15€, навіть якщо це папка з документами, що не помістилась у сумку чи наплічник.
Інформацію про нову політику щодо ручної поклажі дивіться на сайті МАУ.
Нагадаємо, що не так давно Ryanair та Wizz Air також змінили свою багажну політику щодо норм безкоштовного провозу ручної поклажі.
Часті запитання щодо нової політики перевезення ручної поклажі у МАУ:
1. Які норми перевезення ручної поклажі будуть застосовані для пасажирів, що придбали квитки до 01 листопада 2018 року для подорожей з 15 січня 2019 року?
Норми перевезення ручної поклажі для пасажирів з такими квитками змінено не буде.
2. Чому МАУ змінює норми перевезення ручної поклажі?
На думку МАУ це позитивно вплине на процес посадки пасажирів та розміщення їх ручної поклажі на борту літака, що зменшить затримки рейсів.
3. Чому параметри другого місця ручної поклажі мають бути саме 40х30х10 см?
Для зручності розміщення цієї поклажі під сидінням крісла попереду.
4. Скільки місць ручної поклажі можна придбати додатково?
Можна придбати тільки 1 додаткове місце вагою до 5 кг та розмірами до 40х30х10 см.
5. При подорожах транзитом за перевезення додаткового місця ручної поклажі потрібно платити за кожний сегмент подорожі окремо?
Ні. Збір за перевезення додаткового місця ручної поклажі сплачується за весь маршрут подорожі в один бік.
6. Чи будуть норми перевезення ручної поклажі змінено для пасажирів, що подорожують з дітьми до 2х років, яким не надається окреме місце на борту літака?
Ні, норми перевезення ручної поклажі пасажирів з дітьми змінено не буде.
7. Чи буде вважатися окремим місцем ручної поклажі обладнання, що необхідне особам з обмеженими фізичними можливостями під час перельоту?
Ні. Такі пасажири додатково до встановленої норми перевезення ручної поклажі зможуть безкоштовно перевозити: 1 тростину, або 1 пару милиць, або 1 ходунки, або інше допоміжне обладнання, необхідне під час польоту.
8. Що робити пасажирам, які окрім місць ручної поклажі, які дозволені нормами перевезення ручної поклажі, мають інші особисті речі?
Будь-які додаткові особисті речі, наприклад, такі як пакети Duty Free, ноутбук, преса для читання, фотоапарат, бінокль, портплед та інші, повинні бути спаковані у місце ручної поклажі. Всі особисті речі пасажира, що не будуть спаковані у ручну поклажу, вважатимуться окремим місцем ручної поклажі або багажу, у разі перевищення дозволених норм перевезення ручної поклажі, та будуть прийняті до перевезення лише після сплати встановленого за їх перевезення тарифу.
9. Якщо пасажир придбав квиток, у вартість якого не входить перевезення зареєстрованого багажу, однак пізніше додатково сплатив за перевезення такого багажу, чи зможе він взяти одне додаткове місце ручної поклажі вагою до 5 кг і розмірами до 40х30х10 см безкоштовно до своєї основної ручної поклажі вагою до 7 кг і розмірами 55х40х20 см?
Ні. В такому разі, перевезення додаткового місця ручної поклажі можливе лише після сплати встановленого за цю послугу тарифу у розмірі 15 євро. Норми перевезення ручної поклажі залежать від тарифу та/або класу обслуговування, за яким було куплено квиток.
Як знайти дешеве житло під час ваших подорожей:
– Пошук по усім системам бронювання готелів HotelsCombined.
– Сервіс найму житла у власників (кімнати, квартири, будинки, бунгало, шале…) AirBnb.
Не забудьте про страховку:
– Придбайте поліс туристичного страхування онлайн за 3 хвилини зі знижкою!
Як знайти найдешевший прокат авто?
– Рекомендуємо сервіс Rentalcars.com, що порівнює ціни десятків компаній у 28000 локаціях у світі.
Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:
Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!