Оновлено 10 серпня

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало новий перелік країн “червоної” та “зеленої” зони, який був складений по новій (європейській) методиці.

Нова методика буквально перевернула ситуацію з “ніг на голову” – якщо раніше більшість країн були в зеленій зоні, то станом на 31 липня 127 країн опинились в червоній зоні і тільки 67 в зеленій. В червону зону потрапили такі держави, як Чорногорія, Сербія, Албанія, Болгарія, Чехія, Польща, Угорщина та інші.

Новий перелік створений по Європейській методиці з огляду на приріст хворих за останні 14 днів (якщо він перевищує такий приріст на території України) та відсоток хворих у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями (якщо він не перевищує показник 30%). Зазначимо, що статистика буде оновлюватися раз на 7 днів. 

Читайте також  МЗС України запустило інтерактивну карту для планування подорожей під час пандемії коронавірусу

Так, станом на 7 серпня до червоної зони віднесено 105 країн, до зеленої 89 країн:

Червона зона: Бразилія, Мальдіви, Ізраїль, Сполучені Штати Америки, Колумбія, Чорногорія, Люксембург, Аргентина, Катар, Киргизстан, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Республіка Молдова, Казахстан, Сінгапур, Румунія, Іспанія, Північна Македонія, Мексика, Сербія, Андорра, Російська Федерація, Албанія, Індія, Сан-Марино, Бельгія, Азербайджан, Об’єднані Арабські Емірати, Болгарія, Мальта, Марокко, Ісландія, Нідерланди, Франція, Польща, Кіпр, Данія, Японія, Німеччина, Непал, Ірландія, Греція, Естонія, Норвегія, Куба, Китай, Туркменістан та інші

Зелена зона: Україна, Швеція, Узбекистан, Чеська Республіка, Португалія, Австралія, Швейцарія, Хорватія, Білорусь, Алжир, Австрія, Туреччина, Канада, Велика Британія, Індонезія, Словенія, Литва, Словаччина, Таджикистан, Італія, Ліхтенштейн, Єгипет, Грузія, Латвія, Фінляндія, Угорщина, Туніс, Республіка Корея, Малайзія, Шрі-Ланка, Нова Зеландія, Таїланд, Домініка

Детальний перелік держав із значним поширенням COVID-19 станом на 7 серпня.

Якщо порівнювати з списком від 31 липня то до зеленої зони потрапили Чехія, Австрія, Канада, Литва, Словаччина, Грузія, Угорщина та інші країни.

Архів:

Нагадаємо, що починаючи з 15 червня і до 1 серпня в Україні при формуванні переліку країни “червоної” та “зеленої” зони до уваги брався показник активних випадків COVID-19 на 100 тис населення, який не повинен перевищувати показник 55 випадків.

Після повернення з країн червоної зони обов’язкова самоізоляція/обсервація або проходження тестування для дострокового припинення самоізоляції.

Прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є. В той же час, якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.

Європейський союз не дозволив в’їзд громадянам України в туристичних цілях з 1 серпня. Це рішення буде переглядатися кожних 14-ть днів.

В Міністерстві охорони здоров’я також зазначають, що обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.

Нагадаємо, що 15 червня, в Україні відновлено міжнародні пасажирські авіаперевезення, але в Мінінфраструктури закликають обов’язково перевіряти інформацію перед купівлею квитків щодо умов в’їзду громадян України до країн ЄС, які наразі НЕ відкрили свої кордони для українців. У такому разі право на в’їзд мають іноземці, дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду.

Останні новини по темі:

Країни які готові приймати громадян України:

  • Туреччина (страховка від Covid-19)
  • Хорватія (ПЛР тест та підтвердження бронювання)
  • Угорщина (дозволений транзит, наприклад в Хорватію чи Сербію)
  • Єгипет
  • Туніс
  • Південна Корея
  • Албанія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
  • Сербія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
  • Чорногорія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
  • Північна Македонія (обсервація по поверненню в Україну)
  • Мексика (обсервація по поверненню)
  • Білорусь (обсервація)
  • Велика Британія (необхідна віза)
  • Єгипет (обсервація по поверненню в Україну)
  • Об’єднані Арабські Емірати (необхідний ПЛР-тест та обсервація по поверненню в Україну)
  • США (віза та обсервація по поверненню)
  • Мексика (обсервація по поверненню в Україну)
Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов\\\'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

МЗС України тимчасово припинило надання консульських послуг для чоловіків призовного віку

Міністерство закордонних справ ( МЗС України ) з 23 квітня цього року тимчасово припинило …