Міністерство охорони здоров’я України опублікувало новий перелік країн “червоної” та “зеленої” зони, який був складений по новій (європейській) методиці.

Нова методика буквально перевернула ситуацію з “ніг на голову” – якщо раніше більшість країн були в зеленій зоні, то станом на 31 липня 127 країн опинились в червоній зоні і тільки 67 в зеленій. В червону зону потрапили такі держави, як Чорногорія, Сербія, Албанія, Болгарія, Чехія, Польща, Угорщина та інші.

Новий перелік створений по Європейській методиці з огляду на приріст хворих за останні 14 днів (якщо він перевищує такий приріст на території України) та відсоток хворих у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями (якщо він не перевищує показник 30%). Зазначимо, що статистика буде оновлюватися раз на 7 днів. 

Читайте також  МЗС України запустило інтерактивну карту для планування подорожей під час пандемії коронавірусу

Так, станом на 31 липня до червоної зони віднесено 127 країн, до зеленої 67 країн:

Червона зона: Киргизстан, США, Ізраїль, Бразилія, ПАР, Люксембург, Чорногорія, Катар, Вірменія, Домініканська Республіка, Аргентина, Мальдіви, Казахстан, Боснія і Герцеговина, Республіка Молдова, Північна Македонія, Сінгапур, Сербія, Андорра, Румунія, Мексика, Російська Федерація, Азербайджан, Іспанія, Албанія, Болгарія, Індія, ОАЕ, Монако, Бельгія, Чеська Республіка, Узбекистан, Мальта, Австралія, Алжир, Австрія, Швейцарія, Канада, Франція, Марокко, Польща, Нідерланди, Данія, Німеччина, Ліхтенштейн, Японія, Ісландія, Кіпр, Словаччина, Литва, Грузія, Норвегія, Угорщина, Фінляндія, Малайзія, Китай, В’єтнам та інші

Зелена зона: Україна, Швеція, Португалія, Хорватія, Білорусь, Туреччина, Сейшельські Острови, Велика Британія, Словенія, Індонезія, Єгипет, Непал, Таджикистан, Сан-Марино, Італія, Ірландія, Греція, Латвія, Естонія, Туніс, Південна Корея, Шрі-Ланка, Нова Зеландія, Таїланд, Йорданія, Домініка, Ватикан та інші

Детальний перелік держав із значним поширенням COVID-19 станом на 31 липня.

Нагадаємо, що починаючи з 15 червня і до 1 серпня в Україні при формуванні переліку країни “червоної” та “зеленої” зони до уваги брався показник активних випадків COVID-19 на 100 тис населення, який не повинен перевищувати показник 55 випадків.

Після повернення з країн червоної зони обов’язкова самоізоляція/обсервація або проходження тестування для дострокового припинення самоізоляції.

Прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є. В той же час, якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.

Європейський союз не дозволив в’їзд громадянам України в туристичних цілях з 1 серпня. Це рішення буде переглядатися кожних 14-ть днів.

В Міністерстві охорони здоров’я також зазначають, що обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.

Нагадаємо, що 15 червня, в Україні відновлено міжнародні пасажирські авіаперевезення, але в Мінінфраструктури закликають обов’язково перевіряти інформацію перед купівлею квитків щодо умов в’їзду громадян України до країн ЄС, які наразі НЕ відкрили свої кордони для українців. У такому разі право на в’їзд мають іноземці, дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання в ЄС, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду.

Останні новини по темі:

Країни які готові приймати громадян України:

 • Туреччина
 • Мексика
 • Хорватія (ПЛР тест та підтвердження бронювання)
 • Угорщина (дозволений транзит, наприклад в Хорватію чи Сербію)
 • Єгипет
 • Туніс
 • Південна Корея
 • Албанія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Сербія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Чорногорія (14 днів обсервації по поверненню в Україну)
 • Північна Македонія (обсервація по поверненню в Україну)
 • Білорусь (обсервація по поверненню в Україну)
 • Велика Британія (необхідна віза та обсервація по поверненню в Україну)
 • Єгипет (обсервація по поверненню в Україну)
 • Об’єднані Арабські Емірати (необхідний ПЛР-тест та обсервація по поверненню в Україну)
 • США (віза та обсервація по поверненню)
 • Мексика (обсервація по поверненню в Україну)
Підтримати проект

Будьте в курсі усіх акцій та розпродажів:

Підпишіться на нашу сторінку у Фейсбук чи Instagram або отримуйте сповіщення про акції використовуючи Твіттер або читайте наш канал у Telegram!

Завантажити більше пов'язаних статтей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зверніть увагу

Українські об’єкти у списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Статус об’єкта Світової спадщини ЮНЕСКО дає значні переваги. По-перше, завдяки таким об’єк…